Lise mezunlarına müjde! Sınavsız personel alınacak!

Lise mezunlarına müjde! Sınavsız personel alınacak!

Lise mezunlarına müjde! Sınavsız personel alınacak!

Tarih :
Lise

21 Bin 993 Memur Personel Alımı Başvuru Şartları (En Az Lise Mezunu ve Sınavsız)Kamuya memur personel alımları devam ediyor.Darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ temizliğinde çok sayıda memur açığa alındı ve görevlerine son verildi. Darbe girişimi sonrasında ilan edilen 90 günlük OHAL kapsamında yayımlanan ilk Kanun Hükmünde Kararname’de yer alan hükümde; operasyonlar kapsamında açığa alınan kamu personellerinin sayısınca yeni personel alımı yapılacaktır denildi.

Bu kapsamda açığa alınan kamu personellerinin yerine yeni personel alımları başladı. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur personel alımlarında toplamda 21 Bin 993 personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilanlarda alınacak olan personeller en az lise mezunu ve üstü olma şartı aranmaktadır. Bazı alımlar için ise ön lisans veya lisans mezunu olma şartı aranmaktadır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sınavsız 5 Bin Sözleşmeli Er Alımı Adalet Bakanlığı 3 Bin Personel Alımı Hacettepe Üniversitesi 94 Sözleşmeli Personel Alımı Mersin Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alımı Adalet Bakanlığı 149 Personel Alımı Belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapılmaktadır. Memur Personel alımı başvuru yapmak isteyen adayların ilgili kurumun resmi internet adresine girerek oradan başvuruda bulunabilirler.

İlgilinizi Çekebilir