SGK Rehberi

Çalışan, Emekli ve İşverenin Haber ve Bilgi Portalı

Haberler » Medya Haberleri » 657 putunu kim yıkacak?

Sınav birincisi elendi!

Sınav birincisi elendi!

657

Bir köşe yazarı; “Şimdi Türkiye’nin ilerlemesi ve ekonominin büyümesi için yıkılacak en büyük bariyer 657’dir. Devrilecek en büyük put 657’dir. Sıra 657’nin bertaraf edilerek bu ülkenin önünün açılmasına gelmiştir...” ifadesini kullanmış.

Uzmanlık alınımın dışında yazmam ve bir yazı yazarken de kırk kere düşünürüm. Yazılarımı takip edenler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkında konu uzmanı olduğumu anlamışlardır. Yani işin hem teorik hem de uygulamasını bilirim.

Bu köşede, 657 sayılı Kanunla ilgili çok sayıda da eleştirel yazılar yazdım ama nasıl olduysa bu Kanunun ne kadar büyük bir put olduğunu gözden kaçırmışım. Meğer bütün kötülüklerin anası ve geri kalmışlığımızın sebebi bu Kanunmuş.

Bu konuda yeterli müktesebatı olmayan ve hayatında 657 sayılı Kanunun içinde ne olup ne olmadığını bilmeyen birisinin bu Kanunu put yapacak kadar ağdalı bir yazı kaleme aldığını görünce doğrusu ne diyeceğimi şaşırdım kaldım. Ne diyelim herkes bildiğini okuyor ama bazıları bilmediğini de okuyor, üstelik te yetinmeyerek başkalarına da okutmaya çalışıyor. Eğer bu kişiler başkalarına da akıl veriyorsa vay halimize.

Üstelik eşi de aynı havada millete akıl veriyor ve Sayın Canikli’nin ekonomi yönetiminden niçin alınarak Millî Savunma Bakanlığı’na getirildiğini kendince izaha çalışıyor. Buna cesaret mi, bilgelik mi, yoksa cehaletin dibe vurması mı dersiniz. Ne diyelim bunlar akıl hocalığına soyunduktan sonra bize de “Allah sonumuzu hayreylesin” demekten başka bir şey kalmadı.

 
 
 
Bu haber 450 kez okundu

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR

SGKREHBERİ'NE SOR