Anasayfa » Sigortalı » Raporlu sürelerin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alınabilir mi?

Raporlu sürelerin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alınabilir mi?

Raporlu sürelerin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alınabilir mi?

/a (SSK) sigortalısıyım. Hastalığım sebebiyle 10 gün rapor aldım. Rapor süremin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alabilir miyim?

Tarih :
Raporlu sürelerin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alınabilir mi?

4/a (SSK) sigortalısıyım. Hastalığım sebebiyle 10 gün rapor aldım. Rapor süremin tamamı için geçici iş göremezlik ödeneği alabilir miyim?

4/a (SSK) sigortalılarının hastalık sebebiyle iş göremezliğe uğramaları halinde, iş göremezliğin başladığı tarihten önceki bir yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirimi olması şartıyla geçici iş göremezliğin 3. gününden başlamak üzere her gün için geçici iş göremezlik ödeneği ödenir.

4a (SSK) sigortalısıyım ve işe başladığım gün iş kazası geçirdim. Geçici iş görmezlik ödeneği alabilir miyim?

İş kazası ve meslek hastalığı hallerinde, sigortalının belirli bir süre çalışmış ve prim ödemiş olması şartı aranmadığından, geçici iş göremezlik ödeneğinden faydalanabilirsiniz.

SSK'ya tabi çalışmaktayım. 6 ay rapor kullandım, ücretini aldım. Doktorlar 6 ay daha rapor süremi uzattı. Bu süreler için de ücret alabilir miyim?

Sigortalılar, istirahat raporunun bitiminden sonra 10 gün içerisinde (aktif sigortalılığını yitirmemiş olması halinde) yeniden rapor almış iseler, bu sürelere ait geçici işgöremezlik ödeneklerini alabilirler.

Kaynak:sgk.gov.trKaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler