"İşsizlik Fonu işçiye cimri patrona cömert"

"İşsizlik Fonu işçiye cimri patrona cömert"

Tarih :

Kurulda konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, işsizlik fonunun amacının dışında kullanıldığına dikkat çekerek, “İşsizlik Sigortası Fonu, işsize cimri, patrona cömert bir fondur. İşsizlik ödeneği almak zor ama teşviklere gelince bol kepçedir” diye konuştu.

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu İşkur’un 9’uncu Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kurula Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu , SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, İşkur Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök ile Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin katıldı.

GENEL KURUL HAYIRLI OLSUN

Ekonomik istikrarın ana hattını oluşturan İşkur’a ve tüm personeline, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, genel kurulun ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

KAMUDA 5 BİN ENGELLİ İSTİHDAM EDECEĞİZ

Engellilere istihdam müjdesi veren Sarıeroğlu, 2018 yılında 5 bin engellinin kamu kurumlarına alınacağını söyledi. Alımların iki grup halinde yapılacağını kaydeden Bakan Sarıeroğlu, “2 bin 500 engelli vatandaşımız 2018 yılının ilk çeyreğinde, diğer 2 bin 500 engelli vatandaşımız ise 2018 yılının son çeyreğinde istihdam edilecek.” dedi.

Kaynak : Milli Gazete

İlgilinizi Çekebilir