Anasayfa » İşsizlik » Ankara'ya bin bekçi alınacak! İşte başvuru tarihi ve şartlar

Ankara'ya bin bekçi alınacak! İşte başvuru tarihi ve şartlar

Ankara'ya bin bekçi alınacak! İşte başvuru tarihi ve şartlar

Tarih :
Ankara'ya bin bekçi alınacak! İşte başvuru tarihi ve şartlar
Ankara'nın Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Yenimahalle, Gölbaşı ve Sincan ilçelerine bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Başvurular 22 Kasım-6 Aralık tarihlerinde ilgili ilçe emniyet müdürlüklerine yapılacak.

Ankara'nın bazı ilçelerinde görevlendirilmek üzere 1000 bekçi alınacağı bildirildi.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Yenimahalle, Gölbaşı ve Sincan ilçelerine bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında emniyet hizmetleri sınıfında Altındağ'a 90, Çankaya'ya 225, Etimesgut'a 90, Keçiören'e 170, Mamak'a 150, Pursaklar'a 25, Yenimahalle'ye 120, Gölbaşı'na 20 ve Sincan'a 110 olmak üzere bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak.

Başvuru şartları

Adaylarda, "erkek ve Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul, ön lisans, lisans veya lisansüstü mezunu olmak, 30 yaşından büyük olmamak" şartları aranacak.

Şartları taşıyan adaylar, öncelikle mülakat tabi tutulacak, mülakatta geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanacak. Yazılı sınav sonuçlarına göre asil ve yedek aday listesi belirlenecek.

İlin merkez ilçe sınırları içinde çalıştırılmak üzere alınacak adaylar için giriş sınavları Valilikçe il merkezinde, diğer ilçelerde ise Kaymakamlıklarca ilçe merkezinde yapılacak. Valiliğin ya da kaymakamlıkların internet sitesinden yapılacak tüm duyurular, adaylar için tebligat niteliğinde olacak. Alım sürecinin herhangi bir aşamasında başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecek.

Başvuru tarihleri

Başvurular 22 Kasım-6 Aralık tarihlerinde ilgili ilçe emniyet müdürlüklerine yapılacak.

Sözlü sınav 11-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Bu sınavda 100 tam puan üzerinden 70 alanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacak.

Yazılı sınav ise 23 Aralık'ta yapılacak. Her bir sorunun 2 puan üzerinden değerlendirileceği sınavda, yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Adaylar, başvuru sırasında gereken evraklar ile diğer bilgilere Ankara Valiliğinin "ankara.gov.tr" sitesinden ulaşabiliyor.

Kaynak : Yeni Şafak

İlgilinizi Çekebilir

Bakan Soylu açıkladı: 27 bin 180 personel alımı müjdesi
Stajyer ve çırakların erken emekli olması için iki yol
Soylu: Evladımıza tacizci diyenlerle mahkemede görüşeceğiz!
Bakan Albayrak'tan KDV iadesi açıklaması
AŞTİ'ye yeni güzergah geliyor
Merkez Bankası dövizdeki artışın sebebini açıkladı!
Süleyman Soylu'dan taciz iddialarına 2. açıklama
25 yıl 5525 gün ve 52 yaş şartlarına tabisiniz
En mutsuz mesleklerde şaşırtan 'din görevlileri' detayı
ÖSYM'den "nöbetçi nüfus müdürlüğü" açıklaması

Benzer Haberler