Anasayfa » Medya Haberleri » Bakan Selçuk'tan PISA değerlendirmesi

Bakan Selçuk'tan PISA değerlendirmesi

Bakan Selçuk'tan PISA değerlendirmesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "PISA 2018'de OECD ülkeleri içerisinde her üç alanda da puanlarını artıran üç ülkeden birisi olmamız, başarı yolunda en somut gösterge oldu. Okullarımız arasındaki başarı farklarını azalttıkça listedeki yerimiz daha da yükselecektir." değerlendirmesinde bulundu

Tarih :
Bakan Selçuk'tan PISA değerlendirmesi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "PISA 2018'de OECD ülkeleri içerisinde her üç alanda da puanlarını artıran üç ülkeden birisi olmamız, başarı yolunda en somut gösterge oldu. Okullarımız arasındaki başarı farklarını azalttıkça listedeki yerimiz daha da yükselecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Selçuk, Twitter üzerinden, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) tarafından uygulanan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) 2018 sonuçlarına ilişkin paylaşım yaptı.


Bakan Selçuk, "PISA 2018'de OECD ülkeleri içerisinde her üç alanda da puanlarını artıran üç ülkeden birisi olmamız, başarı yolunda en somut gösterge oldu. Okullarımız arasındaki başarı farklarını azalttıkça listedeki yerimiz daha da yükselecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Birinci zam % 26, ikinci zam yüzde 150 ile geldi
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Soylu: Talimatları İstanbul'dan veren benim
25 yıl 5525 gün ve 52 yaş şartlarına tabisiniz
Bakan Koca: Hasta garantisi iddiaları gerçek dışı
Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte o şanslı ilçeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdulmecid Tebbun'a tebrik

Benzer Haberler