5 kamu kurumu personel alımı başvuruları başladı

5 kamu kurumu personel alımı başvuruları başladı

Tarih :
5 kamu kurumu personel alımı başvuruları başladı

Kamu kurum veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için ilan duyurusu yapıyorlar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya memur personel alımı yapılacak. Pek çok bakanlık personel alacak. Memur olmanın şartları neler, hangi kurum eleman arıyor, KPSS'den kaç almak gerekiyor?

Devlet kurumları 2018 yılı memur alımlarına başladı. Adaylar bu kurumlara başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvuru yapabilecek. Alımı yapılacak bu kamu kurumları adaylardan, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak olup KPSS ve diğer nitelikleri taşıyan adaylar başvurularına başlayabilirler.

5 KAMU KURUMU 64 ELEMAN ALACAK

5 kamu kurumu bünyesine farklı kadrolar ve nitelikler ile 64 memur personel alımı yapacaklar. Alımlar farklı bölgelerdeki birimlere farklı dereceler ile yapılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı: İçişleri Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 18 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların bugün başlaması ile birlikte adaylar başvuru yapabilecek. Buna göre İçişleri Bakanlığı bünyesine Genel İdari Hizmetleri sınıfında Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak olup adaylar başvurularını en geç 12 Ocak 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

TİKA PERSONEL ALIMI

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı: TİKA bünyesindeki çalışan personel eksikliğini gidermek için alım yapıyor. Başvuruların bugün başlaması ile birlikte yüzlerce aday başvuru yapabilecek. Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı bünyesindeki memur eksikliği için 11 kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı alacak. Adaylara bu yönde Giriş sınavı uygulanacak olup, adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından ve Yabancı Dil sınavından puan almış olmaları gerekiyor.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü: Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için en az lise mezunu olan personel alımı yapacağını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü bu yönde bünyesine 27 kişilik boş kadro ile, Bayburt POMEM 1, Diyarbakır 4, Hakkari 8, Tunceli 2, Şırnak 11 ve Van ilinde 1 kadrolu hizmetli alacaktır. Adalardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak olup adayların KPSS puan sıralamasına göre ise Giriş sınavı uygulanacak.

DANIŞTAY PERSONEL ALIMI

Danıştay Başkanlığı: Danıştay Başkanlığı bünyesine 2 kişilik boş kadro ile Şoför alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde belirtmişti. Yayımlanan ilana göre Danıştay Başkanlığı alım yapacağı kadro için adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Buna göre başvurular en geç 12 Ocak 2018 tarihine kadar yapılması şart.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı: Adalet Bakanlığı bünyesine 6 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtti. İlana göre Adalet Bakanlığı boş kadrolarına Stajyer Kontrolör alacak. Buna göre adaylardan 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak olup ayrıca adayların KPSS puan sıralamasına göre Giriş sınavı yapılacak.

Kaynak:Haber7

İlgilinizi Çekebilir