Erdoğan: Milli mutabakatla yeni dönemin önü açılacak

Erdoğan: Milli mutabakatla yeni dönemin önü açılacak

Tarih :
Erdoğan: Milli mutabakatla yeni dönemin önü açılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bu can bu tende oldukça bizim kimse boynumuzu bükemez. Milli mutabakatımız 2019 yılında Türkiye'nin önünü açacak. Tavanda da tabanda da mutabakatımızla o CHP zihniyetine gereken dersi vereceğiz" dedi. FETÖ elebaşı ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Zannediyor ki Amerika ölene kadar onu koruyacak. Seni biraz daha kullanır kullanır ondan sonra kirli çamaşır olarak kapının önüne atar. Sen millete ihanet ettin, bunun bedelini ağır ödeyeceksin"dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat il kongresi öncesinde salon dışındaki vatandaşlara hitap ediyor. MHP ile yapılacak ittifaka vurg uyapan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: "6. Olağan Kongre vesilesiyle bugün Tokat'tayız. 3.5 yıl oldu, artık bunu geride bırakıyoruz, bugün yeni bir milada başlıyoruz. Bu milli irade, yerli irade oldukça, 2019'un martı, kasımı geliyor mu? Milli mutabakatımızla beraber Türkiye yeni bir dönemin önünü aılacak. Bu adımlarla beraber Bir birlik, beraberlik. Sayın Bahçeli'nin açıklamalarını da duydunuz. Görüşmeleri duydunuz, gördünüz. Bir milli mutabakatı hep beraber sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacak. Buna hazır mıyız? Öyleyse daha çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Birileri bizi bölmeye çalışıyor. Onlara da gereken dersi arazide vereceğiz.

ZANNEDİYOR Kİ AMERİKA ÖLENE KADAR BENİ KORUYACAK"

Bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Kim ki gayret eder, askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla, millet olarak F-16 oluruz, helikopterlerimizle, tank, toplarımızla beraber bunların inlerine kadar girdik, giriyoruz ve gireceğiz. 780 bin kilometre kare şehit kanları ile yoğrulmuştur. Pensilvanya'da ne işin var? Zannediyor ki Amerika ölene kadar beni koruyacak. Seni biraz daha kullanır kullanır ondan sonra kirli çamaşır olarak kapının önüne atar. Sen millete ihanet ettin, bunun bedelini ağır ödeyeceksin.

 


Kaynak : Anadolu Ajansı

İlgilinizi Çekebilir