Anasayfa » Medya Haberleri » Belediyeden ihraç edilenlerle ilgili emsal karar!

Belediyeden ihraç edilenlerle ilgili emsal karar!

Belediyeden ihraç edilenlerle ilgili emsal karar!

OHAL kapsamında yapılan kamudan ihraçlarla ilgili yüksek yargıdan ardı ardına emsal niteliğinde kararlar çıkmaya başladı. Bu çerçevede Yargıtay, belediyelerden yapılan ihraçlarla ilgili emsal sayılacak bir karara imza attı.

Tarih :
Belediyeden ihraç edilenlerle ilgili emsal karar!

Diyarbakır'da KHK ile işten çıkarılan Mehmet Ali Karagöz'ün açtığı işe iade davasına verilen ret yanıtı, 9'uncu Hukuk Dairesi tarafından bozuldu. Diyarbakır Kayapınar İlçe Belediyesinden KHK ile çıkarılan Mehmet Ali Karagöz'ün açtığı işe iade davasının reddine ilişkin karar, 9'uncu Hukuk Dairesi tarafından kaldırıldı.

Diyarbakır Kayapınar İlçe Belediyesi’ne hizmet veren taşeron şirkette çalışırken KHK ile "Milli güvenliğe karşı yapı ve oluşumlara iltisakı ve irtibatı olduğu" gerekçesiyle işten çıkarılan Mehmet Ali Karagöz'ün İş Mahkemesinde açtığı işe iade davası reddedilmişti. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesine başvuran Karagöz'ün dosyasını inceleyen 9'uncu Hukuk Dairesi, yeterli araştırma ve inceleme yapılmadan davanın reddedilmesinin isabetli olmadığını belirterek yerel mahkemenin verdiği davanın reddine ilişkin kararı kaldırdı. (BİRGÜN)

İlgilinizi Çekebilir