Anasayfa » Medya Haberleri » Borcu olan 2 bin şirketi ilgilendiren tarih

Borcu olan 2 bin şirketi ilgilendiren tarih

Borcu olan 2 bin şirketi ilgilendiren tarih

Tarih :
Borcu olan 2 bin şirketi ilgilendiren tarih
15 milyon doların üzerinde döviz borcu olan 2 bin 118 şirketin merakla beklediği döviz borçluluğu ile ilgili düzenlemeye yönelik Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten tarih açıklaması geldi. Şimşek düzenlemenin Haziran ayına kadar bitirileceğini duyurdu.

15 milyon doların üzerinde döviz borcu olan 2 bini aşkın büyük ölçekli şirket için hayata geçirilmesi planlanan düzenlemede çalışmalar sürüyor.

HAZİRAN AYINA KADAR BİTECEK
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bloomberg'e konuştu. Şimşek, büyük şirketlerin döviz borçluluğu ile ilgili düzenlemenin haziran ayına kadar biteceğini bildirdi.

HEDGE İMKANI SUNULACAK
Şirketlerin tedbirsiz risk yönetimlerinin dalgalanmalara yol açmaması gerektiğini dile getiren Şimşek, "Haziran’a kadar biter. Yani orada küçük-orta ölçekli firmaların ötesinde sadece ve sadece hedge imkanı sunmayı düşünüyoruz” dedi.

2 BİNİN ÜZERİNDE ŞİRKET VAR
Başbakan Yardımcısı Şimşek daha önce yaptığı açıklamada, "15 milyon dolar üzerinde döviz borcu bulunan 2 bin 118 büyük ölçekli şirket için veri tabanı ve düzenleme çalışmalarını bu yılın ilk yarısında tamamlayacağız" ifadesini kullanmıştı.

 

Kaynak : Yeni Şafak

İlgilinizi Çekebilir