Anasayfa » Medya Haberleri » Taşeronda bir kurum daha sonuçları açıkladı! İşte liste...

Taşeronda bir kurum daha sonuçları açıkladı! İşte liste...

Taşeronda bir kurum daha sonuçları açıkladı! İşte liste...

Taşeron personelin sürekli işçi kadrosuna geçiş için yaptıkları başvuruların sonuçları açıklanmaya devam ediyor. 4 Bakanlık (Ulaştırma, Sağlık, Dışişleri ve Sanayi) sonuçlarını açıklamıştı. Taşeron personelin kadroya geçişinde başvuru sonuçlarını yine Ankara'dan bir kurum açıkladı.

Tarih :
Taşeronda bir kurum daha sonuçları açıkladı! İşte liste...

Taşeron personelin sürekli işçi kadrosuna geçiş için yaptıkları başvuruların sonuçları açıklanmaya devam ediyor. 4 Bakanlık (Ulaştırma, Sağlık, Dışişleri ve Sanayi) sonuçlarını açıklamıştı.

Taşeron personelin kadroya geçişinde başvuru sonuçlarını yine Ankara'dan bir kurum açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) Taşeron Kadro Başvurusu Kabul ve Ret Sonuçları Açıkladı

Açıklanan sonuçlara göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne yapılan sürekli işçi kadrosuna geçiş için 474 taşeron personel başvuru yaptı. Başvuran personelden 462 personelin başvurusu kabul edilirken 12 taşeron personelin başvurusu kabul edilmedi.

Bu sonuçlarla Başvuran toplam personelin yaklaşık yüzde 2,5'inin başvurusu reddedilmiş oldu

Başvurusu Kabul Edilen Kişi Sayısı : 462

Başvurusu Ret Edilen Kişi Sayısı: 12

Toplam Başvuran Kişi Sayısı........... : 474

ÖSYM başvurusu kabul edilemeyen personelin itirazları için herhengi bir süre belirtmemiştir.

Başvurusu reddedilen adayların ret gerekçesi ayrı ayrı yazılmamış sadece listenin başına "14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesinin (a) bendinin (1), (4), (5), (6),(7) ve (8) numaralı alt bentleri ile tebliğin beşinci maddesinin, ikinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen şartları taşımadıkları için başvurusu kabul edilmemiştir" ibaresi yazılmıştır.

1 Ocak'ta yayımlanan tebliğde başvurusu kabul edilmeyen personelin itiraz süresi ilan tarihinden itibaren 3 gün olarak belirlenmişti. Bu nedenle itirazda bulunacak olan personelin yazılı ve gerekçeli olarak 3 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunuyor.

"Taşeronda 'itiraz süreci' nasıl işleyecek?" başlıklı haber için Tıklayınız.

Başvurusu kabul edilen taşeron personelin bir sonraki aşaması sınav ve güvenlik soruşturması olacaktır. Taşeron işçilerin kadroya geçişi için gerekli sınav olan taşeron sınavı ise 3 Mart 2018 - 22 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM)'nin web sitesinden yapılan açıklamada "696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23. madde kapsamında; sürekli işçi kadrosuna geçiş için müracaat eden ve yapılan inceleme sonucunda başvuruları kabul edilen ve edilmeyenlere ait listeler ekte yayınlanmıştır.

Başvuru sahiplerine ilanen tebliğ olunur." Denilmektedir.

Başvurusu kabul edilen personele ait liste için Tıklayınız

Başvurusu reddedilen personele ait liste için Tıklayınız

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir