Anasayfa » Medya Haberleri » 600 bin TL'lik makam aracını 'taşeron şirketi' aldı!

600 bin TL'lik makam aracını 'taşeron şirketi' aldı!

600 bin TL'lik makam aracını 'taşeron şirketi' aldı!

Kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Düzce Belediyesi'nin 600 bin TL'lik makam aracı 'borçlarına karşılık' belediyenin temizlik işlerini yürüten taşeron şirketine satıldı.

Tarih :
600 bin TL'lik makam aracını 'taşeron şirketi' aldı!

Cumhurbaşkanı ve AKP Başkanı Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine istifa eden Mehmet Keleş'in, 'makam koltuğunun' ardından makam aracı da gitti.

Keleş'in istifasının ardından 600 bin TL'lik makam aracı belediyenin otoparkına çekilmişti. Ve yeni başkan makam aracını kullanmadığı içinde, araç 4 aydır otaparkta muhafaza edildi.

Mehmet Keleş'in yerine başkan seçilen AK Parti'li Dursun Ay ise geçtiğimiz günlerde makam aracının satılmasını kararlaştırdı.

Bu karar üzerine araç satışa çıkarıldı. Araca, belediyenin temizlik işlerini yürüten taşeron şirketi talip oldu.

Ve araç 600 bin TL bedelle, taşeron şirketinin belediyeden olan alacağı karşılığında satıldı.

‘HERKES AUDI’YLE GELSİN BEN PASAT MI ÇEKEYİM?’

Düzce Belediye eski Başkanı Mehmet Keleş’in, Haziran 2014’te belediyenin 150 milyon lira borcu varken 650 bin liraya aldığı Audi A8L model makam otomobili, tartışma konusu olmuştu. Mehmet Keleş, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nda da inceleme konusu olan makam aracıyla ilgili eleştirilere, “Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına” diyerek cevap vermişti

Kaynak : Milli Gazete

İlgilinizi Çekebilir