Kamudan ihraç edilenler dikkat! Başvrular bugün sona eriyor

Kamudan ihraç edilenler dikkat! Başvrular bugün sona eriyor

697 sayılı KHK ile hakkında işlem tesis edilenlerin OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'na başvuru süresi bugün sona eriyor.

Tarih :
Kamudan ihraç edilenler dikkat! Başvrular bugün sona eriyor

15 Temmuz darbe girişimi süreinde kamudan ihraç edilen personelin itirazlarını değerlendirmek için oluşturulan OHAL Komisyonu'na başvuru işlemleri sona eriyor.

OHAL Komisyon, 697 sayılı KHK ile haklarında işlem tesis edilenlerin komisyona başvurularının 12 Mart 2018 Pazartesi günü yani bugün sona ereceğini belirtti.

Olağanüstü hal kapsamında 12 Ocak 2018 tarihinde çıkarılan ve 30299 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 697 sayılı KHK ile haklarında doğrudan işlem tesis edilen gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılan elektronik ortamdaki başvuru işlemleri 12 Mart 2018 Pazartesi günü sona erecektir.

Başvuru işlemi, başvurucu tarafından, https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formunun alınan çıktısı imzalanarak ekinde ibraz edilecek belgelerle birlikte valiliklere veya ilgili kuruma teslim edilmesini müteakip buradaki görevli kişi tarafından yapılacak onay işleminden sonra tamamlanacağından, söz konusu başvuru ve alındı belgesi düzenleme işlemlerinin 12 Mart 2018 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir