"Dolmuş hattı" tartışması genel müdürü görevinden etti!

"Dolmuş hattı" tartışması genel müdürü görevinden etti!

Fakıbaba'dan şaşırtan görevden alma. Genel Müdürün anlattığını "tohum hattını" anlayamayan Fakıbaba'nın bu hat "dolmuş hattı" mı sorusuna cevap gelince "tohum hattı" bu sefer "Özel kalem hattına" döndü.

Tarih :

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda yeni bir görevden alma olayı daha yaşandı. Bu görevden alma ise tarihe geçecek cinsten.

Görevden alınan Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü olan Nevzat Birişik'in görevden alınmasına ise Bakan Fakıbaba ile arasında yaşanan 'dolmuş hattı' tartışmasının neden olduğu ifade ediliyor.

İddialara göre, yerel tohum buluşmaları toplantısında Nevzat Birişik'in bu buluşmaları eleştirerek, tohum araştırma enstitülerinde bir çok tohum hattının bulunduğunu söylüyor. Bunun üzerine Bakan Fakıbaba'nın 'ne hattından bahsediyorsun, dolmuş hattından mı bahsediyorsun' diye karşılık verdiği ifade ediliyor. Genel Müdürün ise "tohum hattı" tabirinin araştırma enstütülerinde rutin bir kavram olduğunu herhalde bunun "Kamyon Hattı" olamayacağını ifade ederek Bakana karşılık vermesi Özel Kalem Müdürlüğünde kızağa çekilmesine sebep olmuş.

19 Temmuz 2017 tarihinde Bakan olarak atanan Fakıbaba'nın Bakanlıkta hala teknik tabirleri anlayamamasının espri konusu olduğu iddia ediliyor. Bakanın sık sık toplantı yapması ve toplantıların verimsiz geçmesinin de Bakanlık bürokratlarını bıtırdığı iddia ediliyor. Bakanın konuları kavrayamamasının ve anlamakta zorlanmasının da ortamı sürekli gerdiği iddia ediliyor. Hatta bu haliyle Bakanlığı çok fazla süre idare edemeyeceği de iddialar arasında yer alıyor.

Sonuç olarak "tohum hattı" mı yoksa "dolmuş hattı" mı tartışmasının bir Genel Müdürü görevden aldıracağı kimin aklına gelirdi? İzlemeye ve saymaya devam ediyoruz. Bakalım Fakıbaba Özel Kalem Müdürlüğünde kaç adet Genel Müdür istihdam edebilecek? Gerçi arada bir boşaltıyor ama yine de saymaya devam edeceğiz.

 

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir