Anasayfa » Emekli » Emekli maaşında 3'lü zam tablosu

Emekli maaşında 3'lü zam tablosu

Emekli maaşında 3'lü zam tablosu

Tarih :
Emekli maaşında 3'lü zam tablosu

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin temmuz zammı yüzde 5 ila 5.5 tahmin ediliyor. Zam yüzde 5.5 olursa maaşlar 51 ile 250 lira arasında artacak.

Emeklilerin temmuz zammı adım adım yaklaşıyor. Bu yılın ilk yarısında gerçekleşen enflasyon, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek. Bunun ilk 4 aylık döneminin verisi belli oldu. Ocak-nisan enflasyonu yüzde 4.69 olarak gerçekleşti. Uzmanlar, bu veri ışığında emeklilerin temmuz zammının yüzde 5 - 5.5 aralığında gerçekleşmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söylüyor.

MAAŞLAR VE ZAMLAR NASIL DEĞİŞECEK?

Hem mevcut enflasyona hem de tahminlere göre yeni maaşlar hesaplandı. Hazırlanan tabloya bakanlar, temmuzda ceplerine girecek paranın ne kadar olacağına ilişkin bilgi sahibi olabilecek. Halen en düşük emekli aylığı 935 lira seviyesinde bulunuyor. Bu maaş zam oranı yüzde 5.5 olursa 51 lira artışla 987 liraya yükselecek. Halen SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde en yüksek maaş ise 4 bin 481 lira seviyesinde bulunuyor. Bu maaş da zam oranı yüzde 5.5 çıkarsa 4 bin 731 lira 72 kuruşa çıkacak. Maaşta 250 lira artış gerçekleşecek.

Kaynak:haber7

Sakarya'daki patlamaya ilişkin 4 tutuklama
Selvi'den bir kabine yazısı daha: İki tarih konuşuluyor
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alacak
Mersin Büyükşehir Belediyesi 28 İşçi Alacak
Tarım ilacındaki riskler raporda
Tacize uğradığını söyleyen kadın asker vahşice öldürüldü
Acun Ilıcalı duyurdu! İşte final tarihi
6 bayram zamsız ikramiye ile geçti!

Benzer Haberler