Anasayfa » Medya Haberleri » Taşeronda 'Eşit Kadro' mücadelesi devam ediyor!

Taşeronda 'Eşit Kadro' mücadelesi devam ediyor!

Taşeronda 'Eşit Kadro' mücadelesi devam ediyor!

Tarih :
Taşeronda 'Eşit Kadro' mücadelesi devam ediyor!

Taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçişi çeşitli nedenlerle yapılmayan taşeron işçiler için İzmir'de 'Eşit Kadro' talebi ile eylem yapıldı.

Disk'e bağlı Genel-İş Sendikasının desteklediği dayanışma eylemine öğlen paydosuyla ara veren çalışanlar da katıldı.

İzmir’de Tüm Kamu İşçilerine Eşit Kadro Talebimizi Bir Kez Daha Haykırdık

DAYANIŞMA EYLEMİ

Kadro beklerken, 696 Nolu KHK ile güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek işsiz bırakılan ve direnişte olan Ege Üniversitesi işçileriyle dayanışma eylemi yapıldı.

AYRIMSIZ, ŞARTSIZ TÜM KAMU İŞÇİLERİNE EŞİT KADRO

Genel-İş Sendikasının İzmir şubelerinin de katıldığı dayanışma eyleminde; 15-16 Haziran İşçi Direnişi’nin 48. yıldönümünde, kamuda ve belediyelerde hak kayıplarına sebep olan kadro aldatmacasına karşı ayrımsız, şartsız, tüm kamu işçilerine eşit kadro taleplerini bir kez daha dile getirdiler.

PANKARTLAR 'MÜCADELE' BİTMEDİ DİYOR

Öğlen paydosu ile birlikte Bornova Metro önünde toplanmaya başlayan işçiler buradan sloganlarla kadroya geçiş sürecinde güvenlik soruşturması ileri sürülerek işten çıkarılan ve 73 gündür direnişte olan Ege Üniversitesi işçilerinin yanına yürüdü.

'15 16 Haziran'ın Ruhuyla Güzel Günlere Yürüyoruz' pankartının taşındığı yürüyüşte 'Kadro Dediniz İşimizden Ettiniz', 'Zafer Direnen Emekçinin Olacak', 'Yaşasın İş Ekmek Özgürlük Mücadelemiz' sloganları atıldı.

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ DE DESTEK VERDİ

Dayanışma eylemine; İzmir şubeleri yönetici ve üyeleri, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve üyeleri, İzmir emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

 

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir