Anasayfa » Medya Haberleri » Askerlik süresi kısalıyor mu? AK Parti'den açıklama

Askerlik süresi kısalıyor mu? AK Parti'den açıklama

Askerlik süresi kısalıyor mu? AK Parti'den açıklama

Askerlik süreci kısalıyor mu? AK Partili Mustafa Elitaş açıkladı

Tarih :
Askerlik süresi kısalıyor mu? AK Parti'den açıklama

Bedelli askerlik çıkacak mı soruları gündemde yerini korurken AK Parti’den son dakika hem bedelli askerlik hem de askerliğin kısalması konusunda açıklama geldi. Bedelli askerlik çıkıyor mu? Askerlik süresi kısalacak mı?Bedelli askerlik çıkacak mı soruları gündemde yerini korurken AK Parti’den son dakika hem bedelli askerlik hem de askerliğin kısalması konusunda açıklama geldi. Bedelli askerlik çıkıyor mu? Askerlik süresi kısalacak mı?

Bedelli askerlik çıkacak mı soruları gündemde yerini korurken AK Parti’den son dakika hem bedelli askerlik hem de askerliğin kısalması konusunda açıklama geldi. Bedelli askerlik çıkıyor mu? Askerlik süresi kısalacak mı? Soruları sorulmaya başlandı. Bedelli askerlik çıkacak mı sorularının en çok sorulduğu bu günlerde bedelli askerlik konusunda art arda açıklamalar geliyor. Son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş bedelli askerlik ve askerliğin süresine ilişkin konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş katıldığı televizyon programında bedelli askerlikle ilgili soruya da yanıt verdi. Elitaş'ın bedelli askerlikle ilgili açıklaması şöyle: "750 - 800 bin her yıl askerlik çağı gelen kardeşimiz var. TSK'nın yılda 300 bin asker alma kapasitesi var. Ya TSK'nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek. Bu işlerin hükümetle uyumlu olarak yapılması gerekir."

Başbakan Binali Yıldırım, "Yeni hükümetin gündemindeki konulardan birisi bu olacak. Bu bir reform. Bence şartlar oluştu. Bir birikim var, bunu bedelli ile sadece çözmek mümkün değil. Bütün boyutları ile ele almak lazım" demişti.

Kaynak:yeniakit

İlgilinizi Çekebilir