Anasayfa » İşsizlik » İflas eden Tekstilci memleketinde simitçi oldu!İnsanlık dersi veriyor..

İflas eden Tekstilci memleketinde simitçi oldu!İnsanlık dersi veriyor..

İflas eden Tekstilci memleketinde simitçi oldu!İnsanlık dersi veriyor..

İflas eden Tekstilci memleketinde simitçi oldu..

Tarih :
İflas eden Tekstilci memleketinde simitçi oldu!İnsanlık dersi veriyor..
Ordu’nun Altınordu ilçesinde simit satarak geçimini sağlayan ve daha önceden tekstil üzerine dükkanı iflas eden Şahin Genç, seyyar arabasına yazdığı yazı ile gönülleri fethediyor.

Önceden, İstanbul’da tekstil sektörü üzerine iş yeri bulunan 60 yaşındaki Şahin Genç, işler yolunda gitmeyince maddi sıkıntılar çekti. Bir süre sonra maddi sıkıntıları artan Genç, iflas edince memleketi Ordu’ya dönüş yaptı. 2011 yılında memleketine dönen ve yaklaşık 7 yıldır Ordu’da simit satarak ve karakalem resim çizerek geçimini sağlayan Genç, eskiden çektiği sıkıntılar aklına gelince, seyyar simit arabasının camına “Karnın açsa, paran yoksa çekinmeden isteyebilirsin” yazısı astı. Kendisinin, Ordu’ya döndükten sonra bir süre aç gezdiğini anlatan Genç, böylelikle karnı aç olan insanları elinden geldiği kadar doyurmaya çalışıyor.

Açlık duygusunu bir süre yaşadığı için böyle bir uygulamayı düşünmeden yaptığını ifade eden Genç, yazı sayesinde karnı aç olan insanlara daha fazla yardım edebildiğini aktardı. Genç, “Açlığın ne demek olduğunu iyi bilirim. Kendim de bizzat çok aç kaldım. Karnı aç olup da benden simit isteyen çok fazla insan var. Benim simit arabamda böyle bir yazı olunca insanlar daha da fazla cesaretleniyor. Bazıları da ise hiçbir şey isteyemeden benim karşımda duruyor, onların aç olduğunu fark edince ben de onlara simit ve poğaça ikram ediyorum. Elimden geldiği kadar karınlarını doyurmaya çalışıyorum, böylelikle de mutlu oluyorum” dedi.

Öte yandan, Şahin Genç’in yaptığı bu uygulamayı gören vatandaşlar ise takdir ediyor.

 

Kaynak:Haber7
Bursa Osmangazi Belediyesi 5 İşçi Alacak
Bitlis Hizan Belediyesi Geçici 30 İşçi Alacak
MHP'li başkan ağır yaralandı
Emekliler, istirahat rapor parası alabilir mi?
Emekliye ve dar gelirliye kira yardımı nasıl alınır?
Canan Karatay bu kez 1950'lerden sonra gelen gıda için uyardı!
İzmir İznerji Geçici 200 İşçi Alacak
250 bin liraya üç boyutlu çene yapıyoruz
İşte memurlarda komisyon raporunun tam metni!

Benzer Haberler