Anasayfa » Medya Haberleri » Kadroları kaldırılan Müsteşarlar hangi kadroya atanacak?

Kadroları kaldırılan Müsteşarlar hangi kadroya atanacak?

Kadroları kaldırılan Müsteşarlar hangi kadroya atanacak?

Tarih :
Kadroları kaldırılan Müsteşarlar hangi kadroya atanacak?

703 sayılı KHK'nın geçici 32. maddesine göre, Bakanlık ve bağlı kuruluşlardaki müsteşar, müsteşar yardımcısı ve merkez valisi kadroları iptal edilmiştir.

Maddenin yazım şeklinden, Bakanlıkları artık Müsteşar değil, Bakan yardımcılarının yöneteceği anlaşılmaktadır. Ayrıca, yapılan bir diğer düzenlemeyle de merkez valisi kadroları kaldırılmıştır.

GEÇİCİ MADDE 32- Bakanlık ve bağlı kuruluşlardaki müsteşar, müsteşar yardımcısı ve merkez valisi kadroları iptal edilmiştir. İptal edilen bu kadrolar kurumların kadro cetvellerinin ilgili bölümlerinden çıkarılmıştır.

Bakanlıklarda bakan yardımcıları, bağlı kuruluşlarda başkanlar atanıp göreve başlayıncaya kadar mevcut müsteşarlar görevlerine devam ederler.

Müsteşar, müsteşar yardımcısı ve merkez valisi ile kadroları kaldırılan diğer üst kademe kamu yöneticilerinin mevcut kadroları, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yeni düzenleme yapılıncaya kadar şahıslarına bağlı olarak saklı tutulur.

Bu madde kapsamına giren üst kademe kamu yöneticilerinin mali, sosyal hak ve yardımları, Cumhurbaşkanınca belirlenecek usul ve esaslar yürürlüğe girinceye kadar, bu maddenin yayımı tarihinde yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre ödenmeye devam eder.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

Ankara'daki tren kazasıyla ilgili flaş gelişme!
Çevre ve Şehircilik Bakanı depremin bilançosunu açıkladı
BBG Melih ortaya çıktı! Kazandığı parayı ne yaptığını anlattı
İşte Polisler için verilen 3600 ek gösterge kanun teklifi metni!
Deniz Baykal bugün yemin edecek
Çalışan emekli kıdem tazminatı alabilir mi?
Stajyer ve çırakların erken emekli olması için iki yol
Memurlar sakal-bıyık bırakma eylemi başlattı!

Benzer Haberler