Anasayfa » Medya Haberleri » Yeni Çalışma Bakanı kimdir? İşte yeni bakanla ilgili merak edilenler...

Yeni Çalışma Bakanı kimdir? İşte yeni bakanla ilgili merak edilenler...

Yeni Çalışma Bakanı kimdir? İşte yeni bakanla ilgili merak edilenler...

Tarih :
Yeni Çalışma Bakanı kimdir? İşte yeni bakanla ilgili merak edilenler...

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Zehra Zümrüt Selçuk'un kocası kim, çocukları var mı soruları yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olmasının ardından merak konusu oldu. Kadını ve aileyi koruma üzerine birçok platformda boy gösteren yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk KADEM üyesi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birleştirildi. Yeni ismi Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı. Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı ise KADEM Ankara Temsilcisi Zehra Zümrüt Selçuk oldu....

Zümrüt Selçuk kimdir? Kaç yaşında, nereli?

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, TeksasÜniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında TeksasÜniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’tekıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.
Videoyu Oynat

İngilizce biliyor. Evlidir.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

Bakan Albayrak'tan KDV iadesi açıklaması
Petrolde ürküten artış!
Süleyman Soylu'dan taciz iddialarına 2. açıklama
Altında dikkat! Uzmanlar uyardı, değer kazanacak
Memurlar sakal-bıyık bırakma eylemi başlattı!
Kurum, şartları taşıyan sözleşmelinin eş durumu tayinini yapmak zorunda mıdır?
En mutsuz mesleklerde şaşırtan 'din görevlileri' detayı
Merkez Bankası dövizdeki artışın sebebini açıkladı!
5975 gün prim ve 58 yaşa tabisiniz
Bu korkunç Sözleşmeye imza atan Milletvekilleri nasıl hesap verecekler?

Benzer Haberler