Anasayfa » Medya Haberleri » Taşerona kadroda sürpriz gelişme! Kadro alamayan taşerona kadro verildi...

Taşerona kadroda sürpriz gelişme! Kadro alamayan taşerona kadro verildi...

Taşerona kadroda sürpriz gelişme! Kadro alamayan taşerona kadro verildi...

Tarih :
Taşerona kadroda sürpriz gelişme! Kadro alamayan taşerona kadro verildi...

Başbakanlık'ın kapatılmasının ilk meyvesini burada görev yapan taşeron şoförler yedi. Yapılan kanuni değişiklikle kapanan Başbakanlıkta 4/12/2017 tarihi itibariyle şoför olarak çalışmakta olanların işçi kadrosuna atanması sağlandı. İşte o düzenleme;

"...4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca nitelikleri ve sayısı ihale dokümanında belirlenmiş, çalışma saatlerinin tamamının idare için kullanıldığı, yıl boyunca devam eden ve niteliği gereği süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında 4/12/2017 tarihi itibariyle Başbakanlıkta şoför olarak çalışmakta olup bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte de çalışmaya devam edenlerden; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımaları ve Başbakanlığa karşı açtıkları davalardan ve/veya icra takiplerinden feragat etmeleri kaydıyla, sürekli işçi kadrolarına geçirilmiş sayılırlar. Bu şekilde sürekli işçi kadrolarına geçenler Başbakanlığın kapatılmasıyla Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına bir ay içinde atanırlar..."

Bu düzenleme sonrasında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak şoförlük yapanların işçi kadrosuna geçişlerinin emsali oluşturuldu. Temennimiz taşeron olarak şoförlük yapanlarla kadroya geçemeyen diğer taşeronların biran önce işçi kadrosuna geçirilmesidir.

Kaynak : SGK Rehberi
Devletten karşılıksız yardım eli
Memurlarda uzlaşılamayan maddeler belli oldu!
Mahkemeden karar çıktı! Artık o şarkıyı söyleyemeyecek
Bitlis Hizan Belediyesi Geçici 30 İşçi Alacak
Bodrum’da yıkımlar başladı
Bilderberg Toplantıları nedir?
Taşeron ve 'belediye şirket işçiliği' hedefte
Cumhurbaşkanlığı'ndan iftiralar sert yanıt!
30 yıllık avukattan eşine uzaklaştırma kararı

Benzer Haberler