Anasayfa » Medya Haberleri » Çiçeği Burnunda Bakandan iş sözü!Kimlerin ataması yapılacak..

Çiçeği Burnunda Bakandan iş sözü!Kimlerin ataması yapılacak..

Çiçeği Burnunda Bakandan iş sözü!Kimlerin ataması yapılacak..

Yeni Bakan'dan ilk twitt! 3000 İstihdam sözü..

Tarih :
Çiçeği Burnunda Bakandan iş sözü!Kimlerin ataması yapılacak..

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü

Yeni kabinenin Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk göreve gelir gelmez kadınlara atama sözü verdi. Sosyal medya hesabından kadına vurgu yapan mesajlar paylaştı.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni kabinenin iki kadın bakanından biri oldu. Selçuk, göreve gelir gelmez kadın ve aile mesajı vererek önümüzdeki dönemde kadın istihdamına değer vereceğini ifade etti. Twitter hesabından paylaşımlar yapan Bakan, en kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamınının yapılacağını açıkladı.

'Mutlak yoksulluğu tamamen yok etmeye kararlıyız.' diyen Selçuk' Sosyal politikalarda adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Türkiye son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke oldu. Çok daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız.' dedi.

"KADIN İSTİHDAMINA ÖNEM VERECEĞİZ"

Selçuk, Türkiye'nin son 12 yılda yaklaşık 8 milyon insanına iş imkanı sunduğunu, Avrupa'da son 12 yılda iş bulan insandan daha fazlasını Türkiye'nin vatandaşlarına sağladığını ifade etti. Kadın istihdamına önem veren bir hükümet olacağının vurgusunu da yaptı.

3 BİN PERSONELE İSTİHDAM SÖZÜ

3 bin personele şimdiden istihdam sözü veren Bakan Selçuk şunları yazdı: Bakanımız Fatma Betül Hanım, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirmiş. En kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamını gerçekleştireceğiz.

 

Kaynak:İnternethaber

İlgilinizi Çekebilir