Anasayfa » Medya Haberleri » Memura Rotasyon Rafa Kalktı

Memura Rotasyon Rafa Kalktı

Memura Rotasyon Rafa Kalktı

Tarih :
Memura Rotasyon Rafa Kalktı

Torba Yasa olarak hazırlanan 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'nda değişiklik çalışmaları sürerken, rotasyonla ilgili önemli bir gelişme oldu. 657 sayılı yasanın değiştirilmesi sırasında gündeme gelen ve tepkiye yol açan rotasyonu, Aile Bakanlığı rafa kaldırdı

Burcu Çalık'ın haberi

Tasarıda bulunan ve sendikaların tepkisine yol açan rotasyon sisteminde ilk adımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı attı. Bakanlıkta çalışan, genel müdür gibi üst düzey yöneticiler hariç tüm memurların 'rotasyona' tabi tutulmasına yönelik uygulama rafa kaldırıldı.

İÇİNİZ RAHAT OLSUN

Bakanlık bünyesinde çalışan, 13 bin memurun, "Bu hiç adil değil. Çaycıya, hizmetliye bile zorunlu rotasyon olur mu?" serzenişine kulak veren Bakan Fatma Şahin, bürokratlarına Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nden rotasyon uygulamasının kaldırılması talimatını verdi. Yönetmelikle ilgili değişikliklerin Başbakanlığa gönderildiğini Twitter adresinden müjdeleyen Şahin, şunları dile getirdi: "İlgili değişiklikleri Başbakanlığa iletiyoruz. Mesai arkadaşlarımızın içleri rahat olsun. Onları rahatsız edecek bir uygulamanın içinde olmayız. Biz büyük bir aileyiz."

haber7
Kaynak : SGK Rehberi
Halk TV o gazeteyi satın almak istedi!
İki doz aşı olana karantina yok
Ekonomistlerden dikkat çeken banka ve TL uyarısı
ABD-Türkiye arasındaki en üst düzey toplantı gerçekleşti
20 bin sözleşmeli öğretmen kadroya geçecek
Kamuya 100 bin yeni personel alınacak!
O belediyeden aşı olanlara hediye ! Cep telefonu, bisiklet ve akıllı kol saati ...
Haluk Bilginer: İnsanlar öğlene kadar çalışmalı

Benzer Haberler