Kadro alamayan taşeron için önemli açıklama!

Kadro alamayan taşeron için önemli açıklama!

Hak-İş'ten Kadroya geçen ve geçemeyen taşerona önemli açıklama!Merdivenler basamak basamak çıkılır..

Tarih :
Kadro alamayan taşeron için önemli açıklama!

Herşey bitmedi...Merdivenler basamak basamak çıkılır!

Hak-İş Başkanı, Mahmut Arslan, bugün konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikası Balıkesir Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel kurula Arslan’ın yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Hizmet-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri, HAK-İŞ İl Başkanları, delegeler ve basın mensupları katıldı.

Hak-İş Başkanı toplantıda yaptığı konuşmasında;

'EMEKÇİYE VE EMEĞE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR'

Emekçiye ve emeğe karşı sorumluluklarının farkında olan bir kuruluş olarak mücadeleye devam ettiklerini ve sendikalaşmanın önünde yaşanan zorlukların teker teker aşılacağı müjdesini veren Arslan, “Bütün bakanlıklarda sendikalaşmanın önündeki engelleri bir bir aştık. Bütün baskıları kırmak için aylarca mücadele verdik.

İşçilerimiz o yüzden bizlere güvendi. ‘Asıl iş, yardımcı iş’ ayrımı yapmadan bütün çalışanlarımızı kucakladık. Biz bütün işçiler kadro alacak diye mücadele verdik. Allah’a çok şükür bunu başardık” dedi.

'MERDİVENLER BASAMAK BASAMAK ÇIKILIR'

Kadro alamayan işçiler için büyük bir mücadele başlatıldığı söyleyen Arslan, “Biz 1 milyona yakın işçimizi kamunun işçisi yaptık. Herşey bitti mi hayır! Taşeron sistem yok edilsin derken önce kadro istemiştik. Arkası geldi ve kadroyu aldık. Şunu unutmayalım. Merdivenler basamak basamak çıkılır. Bir geçiş dönemi var. Kadro olayını sakın küçümsemeyin. Eğer siz sendikanıza sahip çıkmazsanız, elinizdeki imkanlardan olursunuz. O yüzden verilen bu mücadeleyi asla unutmayın. Biz bu mücadelede kimseyi ayırmadık, ayrım yapmadık. O yüzden arkamızda binlerce arkadaşımız var” ifadelerini kullandı.

BÜTÜN MAZLUMLARA BORCUMUZ VAR

Türkiye’nin en büyük sendikası olarak hala yapılması gereken işlerinin olduğunu söyleyen Arslan, “14 milyona yakın kayıtlı işçimizin 1 milyon 800 bini sendikalara kayıtlı. Diğer işçilerimiz bizleri bekliyor.

Ülkemizdeki bütün mazlumlar bizden alacaklıdır. Bütün mazlumlara bizim borcumuz var.

şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir