Anasayfa » Medya Haberleri » Ordu’da yaralar sarılıyor

Ordu’da yaralar sarılıyor

Ordu’da yaralar sarılıyor

Ordu’da yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bölgede hasar tespit ve onarım çalışmaları devam ediliyor. Ayrıca tarım arazileri ile ilgili de zarar tespit çalışmaları yapılıyor

Tarih :
Ordu’da yaralar sarılıyor
Ordu’da meydana gelen sel felaketi sonrasında bölgedeki hasar tespit ve onarım çalışmaları devam ediyor.

HEYELAN RİSKİ DEVAM EDİYOR
Yağışın durmasıyla birlikte bölgedeki derelerin su seviyelerin de de azalma meydana geldi. Ancak aşırı yağmur nedeniyle toprağın suya doymasıyla nedeniyle heyelanla ilgili risk devam ediyor.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Özellikle Fatsa, Ünye, İkizce, Çatalpınar ilçelerinde meydana gelen taşkınlar sonrasında su baskını yaşanan ev ve iş yerlerinde temizlik çalışmaları sürüyor. Hasar gören yolların da onarımına başlandı.TRAFİK AKIŞI KONTROLLÜ OLARAK SAĞLANIYOR
Ayrıca heyelan ve yıkılan köprüler nedeniyle ulaşımda aksama yaşanan yollarda da kontrollü olarak trafik akışı sağlanıyor. Bu bölgelerde de yollarda da temizlik çalışmaları devam ediyor.

YETKİLİLER İNCELEME YAPIYOR
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak selin verdiği zararın boyutunu gözlemledi.

DURUM TESPİTİ YAPILDI
Grup, fındık ve sebze bahçelerinde inceleme yaptı. Soydan ve Kozoğlu, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ve Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem’den bilgi aldı. Soydan ve Kozoğlu, çiftçilerle bir araya gelerek durum tespiti yaptı.

VEKİLLER DE AFET BÖLGESİNDE
Öte yandan CHP’li milletvekillerinden oluşan bir heyet de sel bölgesine gelerek incelemelerde bulundu. CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel´den oluşan CHP'li heyet, Fatsa ve Ünye ilçesinde selden zarar gören bölgelere giderek bilgi aldı. Mağdurlarla görüşüp durum tespiti yaptı. CİDDİ HASARLAR MEYDANA GELDİ"
Selden zarar gören esnafları ziyaret ettikten sonra açıklama yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Bölgemizde ciddi hasarlar meydana geldi.İlçe kaymakamlıkları hasar tespitine başladı. Bizler de bunu takip ediyoruz. Ayrıca sosyal medyadan ve vatandaşlardan aldığımız bilgi ve görüntüleri alıp ilgili birimlere aktarıyoruz.

GENEL BAŞKANIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ"
Bir yandan da olası bir sele karşıda gerekli önlemlerin alınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yaptığımız çalışmalarımızı bir rapor halinde genel başkanımıza ulaştıracağız" dedi.

SAHİLLER TEMİZLENMEYE ÇALIŞILIYOR
Ayrıca Ünye’de sel nedeniyle kısmen yıkılan Cevizdere Köprüsü’nde çalışmalar bugün de devam etti. Ünye Belediyesi tarafından sel sularıyla Karadeniz’e ulaşan ağaç parçaları da sahilden iş makineleri ile temizlenmeye çalışılıyor. .

İlgilinizi Çekebilir