Anasayfa » Medya Haberleri » CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

ABD yönetiminin Türkiye'ye yönelik ekonomik savaş başlatmasıyla ilgili CNN International'da ilginç bir analiz yer aldı. ABD yönetimine uyarıların yer aldığı analizde "Batı, Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecek" ifadeleri kullanıldı

Tarih :
CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler
>Türkiye ekonomisinin, Trump tarafından hedef alınmasına tepkiler büyüyor. CNN International'da yayınlanan bir analizde, ABD yönetimi uyarılarak "Türkiye'deki istikrarsızlık sınırlarının ötesinde sonuçlar doğurabilecek ve ülkeyi yöneten kim olursa olsun Türkiye'nin çekim merkezini Batı'dan Rusya, İran ve Avrasya'ya doğru kaydırmaya çalışacaktır" değerlendirmesi yer aldı.

'BATI DÜNYASINI DA ETKİLEYECEK'
İngiltere merkezli Chatham House'da Türkiye uzmanı Fadi Hakura imzalı yayınlanan haber analizde, Türkiye'ye yönelik yaptırımların yol açacağı ekonomik istikrarın Batı dünyasını da etkileyeceğinin altı çizildi.

Hakura, Türkiye'de olası istikrarsızlığın sınırlarının ötesinde sonuçlar doğuracağına dikkat çekerek, "Türkiye muhtemelen artık ABD'yi güvenilir ortak ve stratejik bir müttefik olarak görmeyecek.

'RADİKAL DEĞİŞİMLER DÜŞÜNEBİLİR'
Ülkeyi yöneten kim olursa olsun, yaralı bir Türkiye büyük olasılıkla çekim merkezini Batı'dan Rusya, İran ve Avrasya'ya doğru kaydırmaya çalışacak" vurgusunu yaptı.

Hakura, Türkiye'nin krizin derinleşmesiyle birlikte atacağı adımlara ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye olağanüstü durumda NATO'dan çekilmeyi ve Avrupa Birliği ile gümrük anlaşmasını sonlandırma gibi radikal değişimleri düşünebilir"

Kaynak : Posta

İlgilinizi Çekebilir

Bakanlıktan, 2019 yılı giyecek yardımı için Genelge!
KPSS şartı aranmıyor! 356 personel...
Erdoğan'dan bir müjde daha!
THY'den satış iddialarına net cevap!
Rabia Naz'ın babası gözaltına alındı
Mehmet Özhaseki'den Mansur Yavaş için sert sözler
Maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur
O kamu personeline ek zam gündemde! Kurul toplandı...

Benzer Haberler