Anasayfa » Taşeron » Taşerona maaş şoku! Maaşları yarım yattı!

Taşerona maaş şoku! Maaşları yarım yattı!

Taşerona maaş şoku! Maaşları yarım yattı!

İbni Sina Hastanesi'nde çalışan DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası üye işçileri, Kurban Bayramı öncesi yarım yatan maaşlarına tepki gösterdi.

Tarih :
Taşerona maaş şoku! Maaşları yarım yattı!
Bayram öncesi yarım maaş alan İbni Sina Hastanesi'nde çalışan işçiler, hastane yönetimini protesto etti. Öğle arasında hastane önüne toplanan işçiler, alkış ve sloganlarla tepki gösterdi. Hastane müdürünün ise işçileri, “Eğer herhangi bir eylemde bulunursanız kesinlikle iş çıkışı olur”dediği belirtildi.

İŞÇİLERDEN HASTANE YÖNETİMİNE PROTESTOLU HAK TALEBİ
İbni Sina Hastanesi'nde çalışan DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası üye işçileri, bu ay yatırılan yarım maaşa tepki gösterdi. Sendika temsilciliklerinde toplanan işçiler, maaşlarının ve sigortalarının yarım yattığını ifade etti. Öğle arasında sendika odalarında toplanan işçiler, toplu şekilde hastane girişine gitti. Alkışlarla, ıslıklarla hastane yönetimini protesto eden işçiler, “Sadaka istemiyoruz”, “Yönetim buraya” sloganları eşliğinde öğle araları bitene kadar eylemlerine devam etti.

HASTANE MÜDÜRÜNDEN İŞÇİLERE 'ÇIKIŞ OLUR' TEHDİDİ!
Bu ay yarım maaş alan işçilerin kısa bir süre önce maaş günlerinin değiştirileceği duyurulurken şimdi de yarım maaş yatırıldı. Bunun üzerine yönetimle görüşmek istediklerini belirten işçilere hastane müdürünün “Eğer herhangi bir eylemde bulunursanız kesinlikle iş çıkışı olur” sözünü aktaran işçiler, “Biz sadece hakkımızı istiyoruz” dedi.

'TAŞERONU ARAR OLDUK'
Öğle arasından hastane önüne çıkan işçiler adına konuşan Genel-İş Sendikası işyeri temsilcisi Reyhan Karadeli,çalışma koşullarından ve artan baskılardan da şikayet ederek “Hakkımızı istiyoruz. Hakkımızın dışında kimseden bir şey istemiyoruz. Bayram öncesi insanlara bu yapılmaz. Tamamen emeğimizin üstüne yatıyorlar. 4D diye diye uyduruk bir kadro verdiler. Taşeronu arar olduk”diye konuştu

Evrensel

İlgilinizi Çekebilir

TÜBİTAK 15 personel alacak
Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Deniz Baykal, TBMM'de yemin ederken damga vuran o kare!
Kocamaz: Demokrat Parti'den yeniden karşılarına çıktık
Alacak Sigortası’nda ikinci faza geçiliyor
'Teknoloji bağımlılığı' için komisyon kuruldu
3600 ek gösterge meclis gündeminde!
TÜBİTAK 60 araştırmacı personel alacak
Kadro alan taşeronun zammı için 12 Şubat tarihli yeni görüş!

Benzer Haberler