Anasayfa » Medya Haberleri » Binlerce memur emeklilik için 3600 ek göstergeyi bekliyor!

Binlerce memur emeklilik için 3600 ek göstergeyi bekliyor!

Binlerce memur emeklilik için 3600 ek göstergeyi bekliyor!

Kamuda 3600 ek gösterge ile ilgili bekleyiş sürüyor. Seçimler öncesinde öğretmen, polis ve din hizmetleri ile sağlık personeline 3600 ek gösterge verileceğine yönelik açıklamalar, diğer memurları da umutlandırdı. Yerel seçimler öncesinde, kapsamın genişletilmesi için kulis çalışmaları yapılıyor. Bu çerçevede, kamuda emeklilik talepleri de adeta durdu.

Tarih :
Binlerce memur emeklilik için 3600 ek göstergeyi bekliyor!

3600 ek gösterge kamuda bir numaralı gündem olmaya devam ediyor. Öğretmen, sağlık personeli, polis ve din görevlilerine 3600 ek gösterge verileceğine yönelik açıklama, diğer kamu personelinin de umutlanmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanlığı'na, milletvekillerine ve bakanlıklara konuyla ilgili çok sayıda talep gidiyor. Bakanlıklar da, gelen talepleri Cumhurbaşkanlığı'na iletiyor. Maliye Bakanlığı personeli başta olmak üzere bir çok kamu çalışanı da 3600 ek gösterge verilmesi talebinde bulundu.

Kamuda yaşanan 3600 ek gösterge talebi, emeklilik işlemlerini de etkiledi. Binlerce kişi 3600 ek gösterge beklentisi nedeniyle emeklilik işlemlerini askıya aldı.

3600 ek gösterge kapsamına alınacağı açıklanan öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve idareciler, emeklilik dilekçesi için ek göstergeyle ilgili yasanın çıkmasını bekliyor. Haziran-temmuz aylarında emekli olmayı planlayan yaklaşık 20 bin öğretmen, dilekçelerini beklemeye aldı.

Ancak, yaş haddini dolduranların, emekliliklerini 1 gün bile erteleme şansları bulunmuyor. 65 yaşını dolduranlar, istemeseler de emekli olmak zorundalar.

3600 ek gösterge müjdesinin açıklandığı 25 Mayıs’tan bu yana yaş haddinden dolayı emekli olanların ikramiye konusunda önemli kaybı söz konusu.

Yaş haddinden emekli olanlar, 3600 ek göstergeden yararlanamadıklarından dolayı her yıl için 838 lira kayıp yaşıyorlar. Üstelik yaş haddinden emekli olanlar 42-45 yıl gibi hizmeti olan kişiler. 45 yıl hizmeti bulunan bir kişi 3600 ek gösterge yasalaşmadan emekli olduğunda 37 bin 710 lira kayba uğruyor.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir