Cumhurbaşkanı'nda Dünya'ya mesaj

Cumhurbaşkanı'nda Dünya'ya mesaj

AK Partililer, kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu'ndaki yerlerini aldı. Kongre nedeniyle salon ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı

Tarih :
Cumhurbaşkanı'nda Dünya'ya mesaj
AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi için partililer, Ankara Spor Salonu'na alınmaya başlandı. Kongre dolayısıyla binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonu önünde toplandı. Kongreye il dışından yoğun katılım olması nedeniyle şehrin girişinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bu noktalara otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanına ulaştı. Partililer, tezahüratlar eşliğinde kongrenin düzenleneceği salona yürüdü. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı. Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONGRE ÖNCESİ KALABALIĞA SESLENİYOR
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.Şuanda partimiz 17 yaşında. Geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak dünyaya en büyük mesajları bugün tekrar veriyoruz. Bizler tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere en güzel cevabı sandık ve meydanlarda veriyoruz. Yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşaallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Şuanda karşımda onbinleri görüyorum. Yok şuymuş yok dolarmış yok böyle bir şey. Onların dolarları varsa bizim Allah'ımız var. Ve yolumuza emin adımlarla yürüyoruz, yürüyeceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Bugüne kadar bizi çökertemediler bundan sonra da çökertemeyecekler. Yeter ki siz dimdik ayakta durun.

"BÜYÜKŞEHİRLERİN TAMAMINI MİLLETİMİZDEN EMANET ALMAK İSTİYORUZ"
Şuanda ağustos ayını geride bırakıyoruz. 26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Oradan Sultan Alparslan gibi yeniden yola çıkacağız. Sonra 30 Ağustos geliyor. 30 Ağustos'ta yine Kocatepe'deki gibi dimdik ayakta duruşumuzun işaretini vereceğiz. Kararlılıkla eylül, ekim, kasım, aralık, ocak, şubat ardından mart yerel seçimler. Büyükşehirlerin tamamını milletimizden emin almaya hazır mıyız? İstiyoruz ki bütün büyükşehirlerimiz, 81 vilayetimiz modern bir belediyecilik anlayışını görsün.

CHP’NİN AK PARTİ KONGRESİNE KATILIM GÖSTERMESİ
CHP’nın uzun bir aradan sonra AK Parti’nin kongresine Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın katılım göstermesi üzerine Hayati Yazıcı şu yorumda bulundu:

Doğru bir yaklaşım… Siyasi partiler ülke yönetiminde yarışan rekabet içinde olan kurumlardır. Birbirinin hasmı, birbirinin düşmanı değillerdir. Önemli etkinliklere davet olduğu sürece bu katılım sağlanmalıdır, davet de olmalıdır. Bizim HDP’yi davet etmeyişimizin sebebini aziz milletimiz anlıyor diye düşünüyorum.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi nedeniyle günler öncesinde yapılan planlamayla geniş güvenlik önlemleri alındı.

Çevik kuvvet, güvenlik şube, terör, trafik ve özel harekat ekipleri başta olmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünün tüm birimlerinden çok sayıda polis, kongre nedeniyle görev yapıyor.

KONGRE PROGRAMI
Kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yapacak.

Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izlenecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabı sonrasında sırasıyla AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin faaliyet raporunu takdim edecek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gelir-gider ve kesin hesabı aktaracak. Bütçenin ibra edilmesinin ardından kongrede yapılacak tüzük değişikliği görüşülecek.

Seçimlerin ardından Başkan Erdoğan teşekkür konuşması yapacak.

Kaynak : Posta

İlgilinizi Çekebilir

Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı!
Merkez Bankası'ndan flaş karar
Dev firma 30 bin kişiyi işten çıkarabilir
Darp eden polise 5 ay hapis ve para cezası
Vergi indi. Tahminler yenilendi!
Yargıtay'dan Erdoğan'a suikast girişimi davasında karar
Bakan müjdeyi verdi! Ödemeler bugün başlıyor
Yok böyle iş! 3ay izin, seyahat...
Eski eşini bıçaklayıp polise teslim oldu
AYM'den 5 parti hakkında suç duyurusu!
Sayıştay Başkanı: Müfettişler, elini taşın altına koymalı
Altının kilogramı yükseldi!
İşte memurların 17 talebi! Disiplin affı, bayram ikramiyesi, enflasyon zammı...

Benzer Haberler