Emekliye müjde! Maaşlara 3 zam birden...

Emekliye müjde! Maaşlara 3 zam birden...

Emekliye 3 zam! Güncel maaşlar ne kadar olacak..

Tarih :
Emekliye müjde! Maaşlara 3 zam birden...

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak’ta hem enflasyon hem ek ödeme artışı yapılırken, 150 binine ayrıca seyyanen zam olacak. Memur emeklilerine de yüzde 4 toplu sözleşme zammı, enflasyon farkı ve ek ödeme artışı göründü

Tüm emeklilerin maaşı Ocak'ta değişecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak'ta, 2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılacak. Maaş yükseldiği için Ocak'ta ek ödeme tutarı da artacak. Yüzde 4-5 oranındaki ek ödeme, bu tarihte yeni maaştan hesaplanacağı için yükselecek.

150 bin SSK ve Bağ- Kur emeklisine ayrıca seyyanen zam da olacak. Bin liranın altındaki maaşlar bin liraya tamamlanacak.

SEYYANEN ZAM DÜZENLEMESİNDE OCAK BEKLENTİSİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği bu seyyanen zam düzenlemesinin yürürlük tarihi henüz belli değil, ancak en geç Ocak'ta uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Böylece bu emeklilerin maaşına önce seyyanen zam, ardından enflasyon zammı yansıtılacak. Maaşları arttığı için ek ödeme tutarları da artacak. Böylece 150 bin emekli 3 zam almış olacak.

Memur emeklilerine de Ocak'ta 3 zam göründü. Toplu sözleşme kapsamında maaşlara yüzde 4 zam yapılacak, ayrıca 2018'in ikinci yarısında enflasyon yüzde 3.5'i aşarsa fark verilecek.

Hem Merkez Bankası'nın hem de ekonomistlerin enflasyon tahmini Ocak'ta fark çıkabileceğini ortaya koyuyor. Memur emeklilerinin enflasyon farkı; Merkez Bankası'nın tahminine göre yüzde 0.37, beklenti anketine katılan ekonomistlerin tahminine göre yüzde 3.17 olacak. Ayrıca memur emeklilerinin ek ödeme tutarı da maaşları yükseleceği için artacak..

Kaynak : Takvim
Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem
Çizmeyi giyip hayvancılık, takım elbiseyi giyip başkanlık yapıyor
Bakanlığın ifşasına rağmen üretime devam ediyorlar
CHP'den depreme karşı 'Fay Hattı Kanun Teklifi'
Çin dışında bir ülkede daha Koronavirüs ölümü gerçekleşti
Mansur Yavaş: Mal varlığımı düzenli açıklayacağım
CHP kongresi karıştı! Pet şişeler havada uçuştu
Erdoğan: Ekonomimiz yeniden yükselişe geçti
Muharrem İnce’den ‘kavgada burnu kırıldı’ iddialarına yanıt
Koronavirüs fiyatları vurdu! Yüzde 20 kaybettirdi

Benzer Haberler