Emekliye en az bin 877 TL!

Emekliye en az bin 877 TL!

Emekliye en az bin 877 TL!

Tarih :
Emekliye en az bin 877 TL!

Emeklinin zamlı maaşı belli oluyor

Emeklileri ilgilendiren son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca emeklinin gözü ocak ayında gelecek zamda. Beklentilere göre SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zammı yüzde 9.56 olacak. Peki en az emekli maaşı kaç lira olacak.

Milyonlarca emeklinin gözü ocak ayında gelecek zamda. Beklenti anketlerine göre SSK ve Bağ-Kur emeklisinin alacağı zam yüzde 9.56.

Emeklilerin Ocak zammında enflasyon belirleyici olacak. 2018'in ikinci yarısındaki enflasyon SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, memur emeklilerinin ise yüzde 4'lük artışa ilaveten alacağı farkı gösterecek.

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle bu ay yaptığı beklenti anketine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 9.56 olabilecek.

Memur emeklilerine de yüzde 4'lük zamma ek olarak yüzde 6.06 enflasyon farkı yansıtılabilecek.

Tahmin gerçekleşirse halen

---Bin 533 lira 83 kuruş olan en düşük esnaf emeklisi aylığı bin 680 lira 46 kuruşa,

---Bin 79 lira olan Bağ- Kur tarım emeklisi aylığı bin 182 liraya çıkacak.

En düşük maaş bu tahmine göre, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda bin 877 liraya, 2000'den sonra emekli olanlarda bin 119 liraya ulaşacak.

YAZIN YAYINLAYALIM

Maaşlar yeniden düzenlensin
Başmüdür, müessese müdürü, işletme müdürü unvanlarından emekli personel; emirlerinde çalışmış olan emsal hizmetteki mühendisten hatta işçi statüsündeki odacı, bekçi, şoför vb. personelden 700-800 lira daha az, yasa gereği yine emirlerinde çalışmış olan işyeri hekiminden de 3 bin liraya yakın daha az emekli aylığı almaktadır. İlgili ve yetkililerin takdirine sunulur. Hasan Aykut KALAYCIOĞLU

İntibak bekliyoruz
1 Ekim'de açılacak Meclis'ten öncelikli beklentimiz intibak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için yasa çıkmalı. Maaşım bin lira civarında. Bu durum düzeltilmeli. Adem A.

Emeklilerin yeni maaşlarını 6 aylık enflasyon verileri belirleyecek. Bu oran 3 Ocak'ta açıklanacak enflasyon verisi ile de kesinlik kazanacak.

Kaynak : Takvim

İlgilinizi Çekebilir