'Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın!'

'Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın!'

'Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın!'

Tarih :
'Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın!'

'Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın!'

Birleşik Emekliler Derneği'nin 12. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle açıklama yayınladı.

Türk Emekli-Sen Başkanı Osman Özdemir'in yayınladığı mesajda çarpıcı açıklamalar yer aldı.

Çalışanların toplu sözleşme haklarının emeklide olmamasının eleştirerek "Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın diyemeyecek miyiz?" dedi.

Emekliler de haklarını almak, iyice kısılan seslerini duyurmak gayesiyle derneği kurduklarını ifade eden Özdemir yaptıkları eylemlerin toplum nezdinde karşılık bulduğunu ifade etti.

Türkiye Kamu-Sen çatısında yer alan Birleşik Emekliler Derneği'nin 12. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Türk Emekli-Sen Başkanı Osman Özdemir aşağıdaki mesajı yayınlayarak şunları söyledi:

"Emeklilerin sesini duyurmak, yaşadıkları zor, katlanması güç hayat şartlarını anlatmak, sıkıntılarına çare aramak, sosyal adaletin gerçekleşmesi ve emeklilerin sosyal güvenlik şemsiyesini büyütmek için çalışmalarda bulunmak üzere 13.09.2006 tarihinde derneğimiz kurulmuştur.

Her bireyin maddi ve manevi varlığını korumak ve geliştirmek için siyasal, ekonomik ve toplumsal alanlarda örgütlenme hakkı hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemelerle güvence altına alınmıştır.

EMEKLİNİN SESİNİ DUYURMAK İÇİN KURULDU

Emekliler de haklarını almak, iyice kısılan seslerini duyurmak gayesiyle, Birleşik Emekliler Derneğini kurmuşlardır. Kurulduğu tarihten beri verdiğimiz mücadelede emeklilerin sesini kamuoyunda daha fazla duyurmaya çalıştık. Yaptığımız eylemler toplum nezdinde karşılık buldu.

EMEKLİYE TOPLU SÖZLEŞME NEDEN YOK?

Emekliler maaş almaktadırlar, bu maaşı kadınlarda en az 20, erkeklerde 25 sene verdiğimiz hizmet ve ödediğimiz primlerin karşılığı olarak alıyoruz. Çalışanlara toplu sözleşme hakkı var da emeklilere neden yok? Maaşımızı az artırın; emeklileri sefalet ücretinden kurtarın diyemeyecek miyiz?

TABAN AYLIĞI GETİRİN, İNTİBAK YASAMIZI ÇIKARTIN

Emeklilere taban aylığı getirin, intibak yasamızı çıkartın diyemeyecek miyiz? Tedavi masraflarımızın, ilâç masraflarımızın bedelinin tamamını devlet ödesin, bizlere yaşlı evleri, lokalleri açın diyemeyecek miyiz?

Derneğimizin kuruluşunun 12. yılında ;

Emeklilerin insanca bir hayat yaşaması için hayat standartları yükseltilmelidir.

HAK MÜCADELESİNİ SONUÇ ALINCAYA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Emeklilerin gerçek sesi Birleşik Emekliler Derneği’ nin 12. kuruluş yıldönümünü kutlarken, verdiğimiz hak mücadelesini sonuç alıncaya kadar sürdürme inanç ve kararlılığındayız."

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir