Anasayfa » Medya Haberleri » Yaklaşık 120 milletvekili de EYT mağduru çıktı!

Yaklaşık 120 milletvekili de EYT mağduru çıktı!

Yaklaşık 120 milletvekili de EYT mağduru çıktı!

TBMM'de, halen görevde bulunan milletvekilleri arasında yaklaşık 120 vekilin yaşa takıldığı için emekli olamadığı ortaya çıktı. Söz konusu vekillerin, yeni yasama döneminde EYT mağdurları için verilen düzenlemelere destek vermesi bekleniyor.

Tarih :
Yaklaşık 120 milletvekili de EYT mağduru çıktı!

Kamuoyunda EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın umudu, EYT mağduru milletvekilleri oldu.

EYT mağdurlarının durumu, son dönemde muhalefet milletvekilleri ardı ardına verdiği tekliflerle yeniden gündeme geldi. Dolayısla tekliflerle birlikte milyonlarca EYT mağduru da umutlandı.

Ancak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve bazı hükümet üyeleri EYT mağdurlarına yönelik bir düzenlemenin hükümetin gündeminde olmadığını açıkladı.

Bu açıklamalar EYT mağdurları üzerinde bir hayal kırıklığına yol açsa da, konuyla ilgili umutlar halen devam ediyor.

Bu umutların canlı kalmasında ise TBMM'de bulunan EYT mağduru milletvekilleri etkili oldu.

sgkrehberi.com'un edindiği bilgiye göre, TBMM'de halen görev yapan 600 milletvekilinin yaklaşık 120'si EYT mağduru.

Yani yaş kriterine takıldığı için emekli olamıyor. Söz konusu milletvekillerinin yeni yasama döneminde kulis çalışması yürütmesi bekleniyor. Veya bu konuda gelecek tekliflere destek vereceği tahmin ediliyor.

Bu nedenle, muhalefet partileri tarafından verilen EYT yasa tekliflerinin, iktidar içinden de destek bulması bekleniyor. AK Parti içinde de, EYT mağduru milletvekili olduğu biliniyor.

EYT mağdurlarının kaderi yeni yasama dönemindeki çalışmalar belirleyecek. Bunun için milyonlarca EYT mağduru 1 Ekim'de Meclis'in açılmasını bekliyor.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir