Anasayfa » Medya Haberleri » 218 Bin kişi yararlanacak !İşte o haber

218 Bin kişi yararlanacak !İşte o haber

218 Bin kişi yararlanacak !İşte o haber

Tarih :
218 Bin kişi yararlanacak !İşte o haber
Hazine'ye ait yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekare tarım arazisi, çiftçilere 10 yıllığına kiralanacak. Uygulamadan 218 bin çiftçinin faydalanması bekleniyor.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 100 günlük eylem planında yer alan “Hazine'ye ait tarım arazilerinin çiftçilere kiralanması”nı sağlayan düzenleme kapsamında yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekare tarım arazisi çiftçilere ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıla kadar kiralanacak.

218 BİN KİŞİ YARARLANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin düzenledikleri toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Kurum, uygulamadan 218 bin çiftçinin faydalanacağını bildirdi. Kurum kiralama yapılabilmesi için 31 Aralık 2017'den önce bu arazilerin 3 yıl süreyle kullanılmış olması gerektiğine dikkati çekti. Çiftçiler kiranın yüzde 25'ini peşin, kalanını iki taksitle ödeyebilecek. Bunu ister hasat dönemlerinde isterse de yıl sonunda tek seferde gerçekleştirecek. Kurum, başvuruların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri bünyesindeki Milli Emlak müdürlüklerine yapılacağını vurgulayarak, “Bu başvuruların son tarihi 19 Kasım 2018” dedi.

Kaynak;Güneş

İlgilinizi Çekebilir

Yargıtay'dan Erdoğan'a suikast girişimi davasında karar
Eski eşini bıçaklayıp polise teslim oldu
O taksici ihraç edildi!
Vergi indi. Tahminler yenilendi!
İşte vücuttan zehri atan tek besin!
2 bin 500 kadın polis alınacak
Merkez Bankası'ndan flaş karar
70 yıldır içtiği sigarayı 85 yaşında bıraktı

Benzer Haberler