Anasayfa » Medya Haberleri » Savunma devinden istihdam atağı.1000 mühendise iş

Savunma devinden istihdam atağı.1000 mühendise iş

Savunma devinden istihdam atağı.1000 mühendise iş

Yerli helikopter de dahil, birçok önemli projeye imza atan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 1000 mühendise iş imkanı sağlayacak.

Tarih :
Savunma devinden istihdam atağı.1000 mühendise iş
Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve yerli helikopter de dahil birçok önemli projeye imza atan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) gelecek yıl 1000 mühendisi işe alacak. Mühendislerin işlerinin hazır olduğuna dikkati çeken TUSAŞ Genel Müdürü Doç.Dr.Temel Kotil, “Buradaki projelerden geçtikten sonra dünyada aranan insan oluyorlar. Bence TUSAŞ'ın en önemli projesi eleman yetiştirme projesidir. Yeni mezun mühendisin bir piyasa değeri oluyor” dedi.

‘250 ÖĞRENCİ ALDIK’

TUSAŞ'ta geçen yıl öğrenciyken çalıştırdıkları 500 kişiden yarısını işe aldıklarını ifade eden Kotil, “Kredi Yurtlar Kurumu'nda 50 kişilik bir kontenjan talep ettik. Bu şu anlama geliyor; Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Ankara'ya gelecek. Bir gün çalışacak ve akşam da kurumda kalacak. İki günü bizde geçirecek. Biz ona para da vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak;Güneş

İlgilinizi Çekebilir

Özhaseki'den esnafa soğanlı menemen
Kayseri Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Pazarcıya cezası pankartla duyuruldu
Deniz Baykal, TBMM'de yemin ederken damga vuran o kare!
Aylık prime esas kazancım 3.282 TL; Ne kadar emekli maaşı alırım?
3600 ek gösterge meclis gündeminde!
YÖK bursaları yatırdı

Benzer Haberler