Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek gösterge askıya mı alındı?

3600 ek gösterge askıya mı alındı?

3600 ek gösterge askıya mı alındı?

24 Haziran seçimleri öncesinde açıklanan öğretmen ve polislere 3600 ek gösterge verilmesine ilişkin bekleyiş sürüyor. Bu çervede de 3600 ek göstergenin askıya alındığına ilişkin iddialar gündeme gelmeye başladı. Sözcü Gazetesi Yazası Saygı Öztürk de, 3600 ek gösterge ile ilgili tartışmaları ele alarak, '3600 ek gösterge uyutuldu mu' diye sordu.

Tarih :
3600 ek gösterge askıya mı alındı?

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk de, bugünkü köşesinde, 3600 ek göstergenin hayata geçirilmemesi nedeniyle öğretmenleri emekli olamadığını bildirdi.

Öztürk'ün, "3600 ek göstergeyi seçime kadar uyuttular' başlığını taşıyan köşesindeki ilgili kısımlarm şöyle:

"...…AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde mitinglerde televizyon konuşmalarında, yurtdışı gezilerinde birlikte olduğu gazetecilere 'müjdeli' açıklamalar yapıyordu. Kamu görevlilerini ilgilendiren en önemli konu ise öğretmen, hemşire ve polislerin ek göstergelerinin 3600'e çıkarılması geliyordu. Bu düzenlemeden emeklileri de yararlanacaktı.

Emekli olmak isteyenler, 'Ha bugün ha yarın ek gösterge düzenlemesi yapılacak. Kaybımız olmasın' diye beklediler. Yaklaşık 25 bin öğretmen bu yüzden emekli olmadı. Dolayısya onlardan boşalan göreve de aynı sayıda atama yapılamadı.

Seçim öncesi vaatte bulunmak tama da, seçim sonrası bunların yerine getirilmesi gerekmiyor mu? Açıkçası memur da çiftçi de işçi de esnaf da vaatlere alışık. Ancak görünen o ki ekonomik sıkıntıların devam ettiği sözde tasarruf önlemlerinin uygulandığı dönemde 3600 ek gösterge de uyutuldu…"

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler