Anasayfa » Medya Haberleri » İnternetten aracını satan vatandaşı böyle dolandırdılar

İnternetten aracını satan vatandaşı böyle dolandırdılar

İnternetten aracını satan vatandaşı böyle dolandırdılar

İnternetten aracını satan vatandaşı böyle dolandırdılar

Tarih :
İnternetten aracını satan vatandaşı böyle dolandırdılar

Adana'da mobilya imalatçısı Sait Erdem, bir e-ticaret sitesinde satılığa çıkardığı araç yüzünden karşılıksız çekle dolandırıldı.

Adana'da yaşayan 55 yaşındaki Sait Erdem, 2016 model aracını internetteki bir e-ticaret sitesi üzerinden satılığa çıkardı. Erdem'in aracına Trabzon'da yaşayan Mustafa N. müşteri olurken aracın devir işlemleri için İlker K.'yi Adana'ya gönderdi. Araç için ödemenin 120 bin liralık kısmını peşin olarak veren İlker K. 95 bin liralık kısmı için ise Mustafa N.'ye ait çeki Sait Erdem'e verdi. Erdem, bankaya 95 bin liralık çeki sorgutlattığında sağlam olduğu söylendi. Bir ay sonrası için verilen çek karşılıksız çıkınca Erdem, dolandırıldığını anladı.

Araştırdığında bu kişilerin yüzlerce kişiyi bu şekilde mağdur ettiğini belirten Erdem, “Bu şebeke 14 firma ve 14 banka ile çalışıyor. Bu adamlar bu işi yaparken arkasında bakanların, sanatçıların yetkililerin isimlerini kullanıyorlar. Biz devletimize, adaletimize, emniyetimize güveniyoruz. Lütfen bu adamların üzerine gidin. Lütfen bu araçlar piyasadan toplansın sahiplerine geri verilsin” diye konuştu.

Aracını sattıktan sonra başka plakalarla 4. kez el değiştirdiğini ileri süren Erdem, “Benim gibi gariban insan takip edip bu adamın kabarık bir dosyasını ortaya çıkarabiliyorsa bizim savcılarımız da çıkarabilir” diyerek yetkililerden yardım istedi. Sait Erdem, aracı bulunursa mağazasına gelip çeyiz almak isteyen ilk çifte bir takım koltuk hediye edeceğini kaydetti.

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler