Anasayfa » Taşeron » Dünya devi 200 Taşeronu çıkardı!

Dünya devi 200 Taşeronu çıkardı!

Dünya devi 200 Taşeronu çıkardı!

Esenyurt’ta krizin faturasını işçilere yüklemeye çalışan firmalara Öztiryakiler de eklendi. İşten atılanların sayısının 200’ü aştığı aktarıldı.

Tarih :
Dünya devi 200 Taşeronu çıkardı!
Konuya dair bilgi veren işçiler, bayram öncesi herkesin yıllık izne çıkartıldığını, sonrasında 3 vardiyanın tek vardiyaya indirildiğini söyledi. Bütün işçilerin tek vardiyada çalıştırılmasının ‘Personel fazlası olduğu’ algısına yol açtığına dikkat çeken işçiler, ‘Patron bu algı doğrultusunda işçi atarken zorlanmıyor, rahatlıkla işten atmaları gerçekleştiriyor” diyor.

ATILAN İŞÇİ SAYISI 200’Ü AŞTI!
İşten atılanların sayısının 200’ü aştığını belirten işçiler ayrıca şu bilgileri verdi: “Önce kıdem tazminatı hakkını henüz kazanamamış olanlar atıldı, geriye kalanların ise bölümleri değiştirildi. Patron herkesi ikna etti ‘Kriz var’ diyerek. Kriz bitince herkesi geri alacağını iddia etse de biz bu işçi düşmanı tutumu daha önce sendikal faaliyet yürüten arkadaşlarımız işten atıldığında da görmüştük.”

DÜNYA DEVİ!
Öztüryakiler 1958 yılında kurulmuş, 50 metrekarelik alanda üretime başlamış şimdi ise 150 bin metrekarelik alanda 10 grup şirketiyle faaliyet sürdüren, endüstriyel mutfak sektöründe dünyadaki ilk 15 firmadan biri.

Ancak tüm bu ‘başarı hikayesinin’ gerçek mimari olan çalışanların payına Öztiryaki’de, kârlarda en ufak azalma olunca ise işten atılmak düşüyor.

Kaynak;Evrensel

Benzer Haberler