Anasayfa » Medya Haberleri » Taşeronda sendikalara sert tepki!

Taşeronda sendikalara sert tepki!

Taşeronda sendikalara sert tepki!

Taşeronda sendikalara sert tepki 'Ellerini sıcak sudan soğuk suya koymayanlar..'

Tarih :
Taşeronda sendikalara sert tepki!

Taşeronda sendikalara sert eleştiri! 'Ellerini sıcak sudan soğuk suya koymayanlar..'

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Şube Başkanları ve İl Temsilcileri Eğitim Seminerinde konuştu. Krizi fırsata dönüştürmek isteyen ve insanları dolandıranların kimler olduğunun açıklanmasını istedi.

SENDİKALARA ELEŞTİRİ

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay taşeron işçilerin kadro süreci ve bugün yaşanan süreç ile ilgili sendikalara sert tepki gösterdi.

ELLERİNİ SICAK SUDAN SOĞUK SUYA KOYMAYANLAR

Atalay "TÜRK-İŞ illerdeki sendika başkanları bununla ilgili ne yaptı? Bunların tamamını görüp inceleyebiliriz. Ama bunlarla ilgili elini sıcak sudan soğuk suya koymayanlar, taşeronların büyük bölümünü çatıları altına almaya gayret ettiler ve aldılar. Bu böyle devam eder mi? Bu böyle devam etmemeli, ettiremezler." dedi.

ATALAY, Taşeronların kadroya alınmasının ardından KİT'lerle ilgili kadro konusunun açıklığa kavuşturulamadığını dile getirdi. 2017'nin başında KİT'lerde çalışanlarla ilgili taleplerini yetkililere ilettiklerini ancak halen netice alamadıklarını anlatan ATALAY, şunları kaydetti:

ASIL İŞİ YAPANLAR KENARDA KALDI

"Resmi rakamları bilmememize rağmen Bakanlığın açıkladığı 750 bin civarında arkadaşımız, taşerondakiler kadroya girdiler. Biz, Asıl işi yapanlar kadroya girsin derken, asıl işi yapanlar kenarda kaldılar. Onlar da bizim insanımız, bizim kardeşimiz. İsabetli oldu, güzel oldu. Ama asıl işi yapıp 80 bin civarında arkadaşımız şu anda dışarıda bekliyor. Bu enerjide, madende, PTT'de şekerde, TRT'de, demiryollarında var. Belki kırk kalem sayabiliriz. Toplandığında 80 bin kişi."

BUGÜNE KADAR HALEN BİR NETİCE ALAMADIK

24 Haziran seçimlerinden önce Sayın Cumhurbaşkanımız, şimdiki Meclis Başkanımız, o dönemdeki Çalışma Bakanımız, bu işin hallolduğunu, bir daha konuşulmayacağını belirtmelerine rağmen bugüne kadar halen bir netice alamadık" diyen ATALAY, şöyle devam etti.

24 HAZİRAN SONRASI KİMSENİN KADROYA GİRDİĞİNİ GÖRMEDİM

"Bunlarla ilgili ülkeyi yönetenler açıklama yapmalarına rağmen bir şey olmadı. 24 Haziran'dan bir hafta sonra Resmi Gazete yayımlandı. Resmi Gazete'de KİT'lerle ilgili bir çalışma yapıldığı söylendi ama bugüne kadar hiç kimsenin kadroya girdiğini ben görmedim, duymadım, bilmiyorum. Ben bilmiyorsam kimse bilmiyor.

TAŞERONLA İLGİLİ SON DURUM NE?

Buradan bir kez daha sesleniyorum; Bu arkadaşlarımız huzursuz şekilde işe geliyorlar. Verimlilikle, evle ilgili sıkıntıları var. Bir an evvel bu meseleyi çözsünler. Dört gözle bekliyoruz. Taşeronla ilgili son durum ne? Ne oldu? Herkesin elinde çağa uygun telefon var, bir bakarsak görebiliriz.

İLLERDEKİ SENDİKA BAŞKANLARI NE YAPTI

TÜRK-İŞ illerdeki sendika başkanları bununla ilgili ne yaptı? Bunların tamamını görüp inceleyebiliriz. Ama bunlarla ilgili elini sıcak sudan soğuk suya koymayanlar, taşeronların büyük bölümünü çatıları altına almaya gayret ettiler ve aldılar. Bu böyle devam eder mi? Bu böyle devam etmemeli, ettiremezler."

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

 

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler