Anasayfa » Medya Haberleri » 'Cumhurbaşkanı ek göstergenin Ekim'de Meclis'te görüşüleceğini söyledi'

'Cumhurbaşkanı ek göstergenin Ekim'de Meclis'te görüşüleceğini söyledi'

'Cumhurbaşkanı ek göstergenin Ekim'de Meclis'te görüşüleceğini söyledi'

Tarih :
'Cumhurbaşkanı ek göstergenin Ekim'de Meclis'te görüşüleceğini söyledi'
Kamu görevllilerini heyecanlandıran Başkan Erdoğan'ın seçimlerden bir ay önce söylediği 3600 ek gösterge vereceğim sözü şimdilerde tartışma konusu oldu.O günden bugüne Kamu çalışanları ek göstergeyi bekliyor.Henüz bir adım atılmadı ama Memur-sen'e göre hazırlıklar başladı.Yalçın;"Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı'nın alt mutfak çalışmalarının yapıldığına ilişkin bilgiler paylaştılar"dedi.
Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci ise şunları söyledi; "Seçim meydanlarında konuşulan bir vaat olarak kalmasın .Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizde Meclis açıldıktan sonra görüşülecek kanunlar arasında olacağını kendisi bana ifade etti"dedi.
Sayın Cumhurbaşkanı ,Polis,hemşire ,öğretmen ve din adamları 3600 ek gösterge için dört meslek gurubu saymıştı.Kamu-sen ve Memur-sen her iki sendikadanda tam meslek guruplarındaki memurlarında kapsaması gerektiği sesi yükseldi.Sendikaların dili ortak yanıtı en çok merak edilen soru ise şu!
3600 Ek gösterge eğer verilirse maaşları nasıl etkileyecek?
Kamu-sen başkanı Önder Kahveci ; 300 ek göstergede olupta 3600 ek gösterge alan bir öğretmenin emekli maaşında 600 lira artış olacak.Emekli ikramiyesinde ise 20 -25 bin gibi bir fark olacak "dedi.
Emekli olmayıp çalışan memurun maaşında is az bir artış olacak.
3600 ek göstege çalışanların emekli olduktan sonra alacakları maaşı daha fazla etkileyecek..Kamu-Sen genel başkanı Önder Kahveci eski maliye bakanı Naci Ağbal'ın bir sözünü de hatırlattı..Kahveci;Sayın Ağbal bu düzenlemeden emeklilerinde faydalanacağını söyedi"dedi.
Şimdi tüm kamu çalışanları 3600 ek gösterge için atılacak adımı heyecanla bekliyor. (FOX TV)
Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler