Erdoğan'dan flaş Brunson açıklaması!

Erdoğan'dan flaş Brunson açıklaması!

Erdoğan'dan flaş Brunson açıklaması!

Tarih :
Erdoğan'dan flaş Brunson açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün BM Genel Kurulu'nda yaptığı çarpıcı açıklamaların ardından Reuters haber ajansına önemli açıklamalarda bulundu.
Rahip Brunson'un ev hapsinde tutulmasına konusuna değinen Erdoğan, terör bağı nedeniyle yargılandığına değindi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"İsmini andığımız zat, terör örgütleriyle münasebetleri olduğu için tutuklanmıştır. Şu an bu tutukluluk içerisindedir. Sağlık nedeniyle yargı kendisinin eve çıkmasına izin vermiştir. 12 Ekim’de mahkemesi var. Mahkemede yargı ne karar verir bunu bilemem. Buna siyasiler de karar veremez. Benzer şeyler özellikle ABD’de olmuş durumda. Örneğin, ABD’de şu anda Türkiye’de 251 kişi, darbe girişiminde bulunan FETÖ ABD’dedir. ABD’de olan bu zat şu an yargılanmıyor.

Biz dosyalarını gönderdiğimiz halde, yargılanmamakta buradaki yetkililer ne yazık ki direnmektedir. Türkiye ile ABD arasında suçluların iade anlaşması vardır. Buna rağmen burada Fethullah Gülen denen şahıs rahatlıkla bırakılabilecekken bırakılmamaktadır. Brunson şu an yargılanmaktadır. Yargılanan bir kişiye bıraktım, git demeye ne ben, ne başkaları yetkilidir. Bu yetki hakimlerindir. 12 Ekim’de mahkeme ne karar veriri bilemem. 12 Ekim gelsin göreceğiz."

TÜRKİYE’YE YAPTIRIMLAR

Brunson olayının bizim ekonomimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Bir ekonomik sıkıntı yaşandığında benim, "Bu bizim şu anda teğet geçecektir" demiştim. O sıkıntıyı aştık, Türkiye ekonomik rahatlama sürecine girdi. Şu an ekonomik sıkıntı abartılacak bir sıkıntı süreci değildir. Türkiye kendi imkanlarıyla bunu aşacaktır. Bunun emareleri görülüyor. Bunun Brunson’la yakından uzaktan alakası yoktur.

Kaynak : Türkiye

Benzer Haberler