Anasayfa » Taşeron » Taşeronda kadroya alınan işçiler sendikalı oluyor!

Taşeronda kadroya alınan işçiler sendikalı oluyor!

Taşeronda kadroya alınan işçiler sendikalı oluyor!

Taşeronda kadroya alınan işçiler sendikalı oluyor!

Tarih :
Taşeronda kadroya alınan işçiler sendikalı oluyor!

Taşeron işçi olarak çalışırken 696 KHK ile sürekli işçi kadrosuna ve belediye şirketlerine geçen işçilerin sendikaya geçişleri başlıyor.

Akşehir Belediyesi’nde Sendika Sevinci

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya kadroya geçen işçilerin diğer çalışanlarla aynı ücretleri alabilmeleri konusunda araştırma yaptırdılarını ve bu araştırmanın tamamlandığını söyledi.

ARTIK SENDİKALI OLUP YASAL HAKLARDAN YARARLANACAKSINIZ

Akkaya konuşmasına 'Bu çalışmamızla artık sendikaya üye olup, yasal haklarından yararlanacaksınız' diyerek bünyesinde çalışan işçilere müjdeli haberi verdi

BAŞKAN DUYURDU

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi’nde taşeron işçi olarak çalışırken yapılan düzenleme ile belediye şirketinde kadrolu olarak çalışmaya başlayan işçilerin sendikaya geçiş haklarını, onlara bunu düzenlediği bir toplantıyla duyurdu.

Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Hak-iş Konya İl Başkanı Vacit Sır, Belediye başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Macit Kaya, Hak-İş Akşehir İlçe Temsilcisi Özkan Dayıoğlu ile Akşehir Belediyesi’nde şirket elemanı olarak çalışan işçiler katıldı.

YENİ SENDİKALI ARKADAŞLARLA BULUŞMUŞ OLDUK

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Hak-iş Konya İl Başkanı Vacit Sır “Çok sevinçliyim, huzurluyum böyle bir toplantıyla birlikte yeni sendikalı arkadaşlarımızla buluşmuş olduk.

'BUGÜNDEN İTİBAREN SENDİKA HAKKINA KAVUŞMUŞ OLACAKSINIZ'

Bu günden itibaren sendika hakkınıza kavuşmuş olacaksınız. Bu sendika size neler getirecek ne gibi faydalar sağlayacak öncelikle onlardan bahsetmek istiyorum. Yakacak yardımı, yemek yardımı, direksiyon primi, hastalık yardımları, ölüm yardımları, öğretim yardımları gibi onlarca sosyal hakkınız var. Sizlerin statüsü daha önceki yıllarda Taşeron diye geçiyordu. Toplu sözleşme yoktu, sendika hakkı yoktu ve şimdi ise sendikalaşmanın temelini atmış olduk. Bu temel üzerine sendika olarak inşaya devam edeceğiz. Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ya işçi haklarını gözetmesi ve bizlere bu imkanları tanımasından dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

DİĞER ÇALIŞANLARLA EŞİT ÜCRET ALMALARI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da yaptığı konuşmada belediyede çalışan işçilerin eşit şartlarda ücret alması için bu tür çalışmaları başlattıklarına değinerek “Sendikaya üyelik işlemiyle ilgili konuyu olumlu mütalaa ettiğimizi, çalıştığımızı, değerlendirdiğimizi ve araştırdığımızı söylemiştik.

ARAŞTIRMAMIZ TAMAMLANDI

Bu araştırmamız tamamlandı inşallah buradan sizlere bu müjdeyi vermiş olduk. Peygamber Efendimiz çalışanın hakkını alnın teri kurumadan verilmesini bize tavsiye ediyor. Hakikaten bizim geleneğimizce ve örfümüze de bu yerleşmiş, buradan hareketle hükümetimiz aynı işi yapan vatandaşlarımızın aynı güvence altına alma noktasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışma başlatmıştır. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Bu çalışmamızla artık sendikaya üye olup, yasal haklarından yararlanacaksınız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hak-iş Konya İl Başkanı Vacit Sır ile Hak-İş Akşehir İlçe Temsilcisi Özkan Dayıoğlu üyelik işlemleri ile ilgili bilgiler verip çalışanların sorularını yanıtladı.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler