Anasayfa » Taşeron » Taşeronda kadroya geçene bakanlıktan önemli görüş!

Taşeronda kadroya geçene bakanlıktan önemli görüş!

Taşeronda kadroya geçene bakanlıktan önemli görüş!

Taşeron'da Kadroya geçene o yardım eş durumuna bakılmadan ödenecek

Tarih :
Taşeronda kadroya geçene bakanlıktan önemli görüş!

Kadroya geçişi gerçekleştirilen sürekli işçilerin yakacak yardımı hakkında Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görüş bildirdi.

Taşeron'da Kadroya geçene o yardım eş durumuna bakılmadan ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığına gönderdiği cevabi yazısında, yakacak yardımının eşlerden birinin alıp almadığına bakılmaksızın her iki eşe de ödenmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

ÇALIŞAN HER İKİ EŞE DE ÖDEME YAPILIR

Bakanlık yakacak yardımının çalışan her iki eşe de ödenmesi gerekir dedi.

YAKACAK YARDIMI 'SOSYAL YARDIM' KAPSAMINDA

Bakanlık yazısında, çocuk yardımı ve öğrenim yardımı hesaplanırken Yüksek Hakem Kurulunca karara bağlanan Toplu İş Sözleşmelerinde yer alan hükmün emsal alınmasının gerektiği, yani çocuk yardımı ve öğrenim yardımının eşlerden yalnızca birine yapılmasının gerektiği ancak, yakacak yardımının eş durumuna bakılmaksızın her iki eşe de ödenmesi gerektiğini belirtti.

ÇOCUK YARDIMI EŞLERDEN YALNIZ BİRİNE ÖDENİYOR

Sağlık Bakanlığı'nın sorusu üzerine Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü'nün cevabi yazısına göre kamu işçilerinden eşlerden her ikiside çalışıyor ise çocuk yardımı eşlerden yalnız birine ödenecek.

Bakanlık yazısının ilgili bölümünde 'Eşlerden ikisinin de aynı toplu iş sözleşmesi kapsamında çalışması halinde bu yardım eşlerden yalnız birine ödenir' denilmişti.

İlgili haber için tıklayınız.

BAKANLIĞIN GÖRÜŞ YAZISI:

 

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler