Anasayfa » Taşeron » Taşeronda kadroya geçen işçiler sayı olarak TİS'e dahil edildi!

Taşeronda kadroya geçen işçiler sayı olarak TİS'e dahil edildi!

Taşeronda kadroya geçen işçiler sayı olarak TİS'e dahil edildi!

Taşeronda kadroya geçen işçiler sayı olarak TİS'e dahil edildi!

Tarih :
Taşeronda kadroya geçen işçiler sayı olarak TİS'e dahil edildi!

Öz Sağlık-İş Sendikası Sağlık Bakalığı bünyesinde çalışan ve taşerondan kadroya geçişi gerçekleşen işçilerinde yeni imzalanacak olan Sağlık Bakanlığı işletme kamu toplu iş sözleşmesi yetki tespitine, eski kadrolular ile birlikte 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçirilen yeni kadrolu işçiler de dahil edileceğini duyurdu.

Yeni imzalanacak olan Sağlık Bakanlığı işletme kamu toplu iş sözleşmesi yetki tespitine, eski kadrolular ile birlikte 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçirilen yeni kadrolu işçiler de dahil edilecekler.

Bakanlığın sendikaya verdiği cevabi yazısında ücretler ve mali haklar açısından herhangi bir değerlendirmede bulunmamış, "..yapılacak toplu iş sözleşmesinin önceki sözleşme sona ermedikçe yürülüğe girmeyeceği.." denildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi;

"Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığına bağlı işyerlerinde uygulanmakta olan İşletme Toplu İş Sözleşmesi için Çalışma Bakanlığı tarafından verilen yetki şimdiye kadar sadece eski (2 Nisan 2018 öncesi kadrolu çalışan işçiler) kadroluların toplam sayısı üzerinden tespit ediliyordu.

ARTIK BÖYLE OLMAYACAK !

Sendikamızın 11.06.2018 tarih ve 2836 sayılı görüş talebi yazısına istinaden Çalışma Genel Müdürlüğünün Sendikamız Genel Başkanlığına 27.06.2018 tarih ve E.45877 sayılı yazısında, Sağlık Bakanlığına bağlı işyerlerinde çalışan tüm işçiler için imzalanacak yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi yetkisinin 696 Sayılı KHK kapsamında yeni kadroya alınan işçiler (2 Nisan 2018 sonrası kadroya alınanlar) ile öteden beri kadrolu çalışan (2 Nisan 2018 öncesinde kadrolu olanlar) işçilerin toplam sayısı üzerinden yetki verileceği açıklık kazanmıştır.

UZUN ZAMANDIR SAĞLIK İŞÇİSİNE YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİ VEREN SENDİKALARIN BİR KERE DAHA MASKESİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR

Ayrıca, konu ile ilgili 6 Temmuz 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Sayın Devlet SERT tarafından Çalışma Genel Müdürlüğünde Genel Müdürümüz Sayın Nurcan ÖNDER, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet BAŞ, Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Sayın Hüseyin SEYREKOĞLU’ un katılımıyla gerçekleştirilen görüşmede ele alınan konuya ilişkin bakanlık görüşünü üyemiz olsun olmasın tüm Sağlık İşçisi emekçi kardeşlerimizle paylaşıyoruz."denildi.

İşte Sendikanın ve Bakanlığın görüş yazıları;

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler