Anasayfa » İlan » Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Tarih :
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 adet CD'yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir).

Profesörlük kadrosuna başvuran adayların sundukları eserlerden birini "başlıca araştırma eseri" olarak göstermeleri gerekmektedir. Bu eserin doçent unvanı alındıktan sonra yapılan özgün araştırmadan kaynaklanmış bir yayın olması, başlıca araştırma eseri olan yayında birden fazla araştırmacı isminin bulunması halinde yapılan çalışmada birinci ismin adaya ait olması şarttır.

2547 Sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet CD'yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

Doçent kadrolarına müracaat eden adayların "Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları" uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce Üniversitemiz tarafından yapılacak Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi başvurularında "Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları" uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 puan almış olmak ya da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; dilekçe, özgeçmiş, doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik belgesi, Yabancı Dil belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet CD'yi ekleyerek İlan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, yayın listesi, doktora, uzmanlık, sanatta yeterlik belgesi, Yabancı Dil belgesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

GENEL AÇIKLAMALAR

1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

2. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

3. Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu" tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.

5. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

6. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

7. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

8. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.

9. Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (04/10/2018 - 19/10/2018) olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

10. Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

DUYURULUR.

BİRİM LİSTESİ

Birimi

Anabilim Dalı

K.Ünvanı

Derece

Adet

Özel Şart

Fen Fakültesi

Geometri

Profesör

1

1

-

Fen Fakültesi

Organik Kimya

Profesör

1

1

Kaliksaren nanofiberlerinin üretimi, ağır metallerin giderilmesi ve hücre kültüründe kullanılması alanlarında çalışmaları olmak.

Teknoloji Fakültesi

Bilgisayar Yazılımı

Profesör

1

1

Esnek hesaplama yöntemleri ile otomatik parmakizi tanıma alanında çalışmalar yapmış olmak.

Teknoloji Fakültesi

Otomotiv

Profesör

1

1

Kompozit malzemeler, taşıt güvenliği ve balata malzemeleri konularında çalışmalar yapmış olmak.

Veteriner Fakültesi

Veterinerlik Hekimliği Tarihi ve Deontoloji

Profesör

1

1

-

Tıp Fakültesi

Genel Cerrahi

Doçent

1

1

Bariatrik cerrahide deneyimli olmak.

Ziraat Fakültesi

Toprak Bilimi

Doçent

1

1

Konya bölgesinde yetiştirilen bazı sebzeler üzerine etkili rhizobiumların belirlenmesi üzerine çalışması olmak.

Edebiyat Fakültesi

Karşılaştırmalı Edebiyat

Dr.Öğr.Üyesi

4

1

Karşılaştırmalı Edebiyat disipliniyle şölen kültürü üzerine çalışma yapmış olmak.

Yabancı Diller Yüksekokulu

Mütercim Tercümanlık (Rusça)

Dr.Öğr.Üyesi

1

1

Rusça çeviri üzerine çalışması olmak.

Kaynak : SGK Rehberi
Mersin Mutlu Mezitli Tar. Tur. Gıd. Org. San. Tic. Ltd. Şti
Gece yarısı ezan okundu, mahalleli şoke oldu!
Geçen yıl böbreğini satılığa çıkardı, bu kez ciğerini
Kılıçdaroğlu’nun götürüldüğü evin sahibi Rahim Doruk İHA’ya konuştu
Asker eğlencesi meydan savaşına döndü: 12 yaralı
Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama!
Emeklilikte çift maaş fırsatı
İzmir'de ATM dolandırıcılığına 3 tutuklama
Memur-Sen "Ekonominin aldığı yaralar sarılmalı"
Tarımda Milli Birlik Projesi ertelendi
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Kuvvetli geliyor...
Bursa BURULAŞ Tur. San. İnş. Mühendisi alım ilanı
Kredi kartını verdi kahraman oldu!
MHP'li Enginyurt Tanrı Dağı'nda uludu! İşte o video...
Erdoğan'dan İBB meclis üyeleri ile dikkat çeken toplantı
Milyonların gözü Meclis'te! Ek gösterge, yeni askerlik sistemi, nafaka...
12 milyon BES’li zararda!BES TBMM’de...
Karadeniz’e yağan kar fındık üreticisini korkuttu
Tek kadın muhtar 4 adaya karşı seçimi kazandı
CHP MYK olağanüstü toplandı
TÜBİTAK alacağı 142 Araştırmacıya ne kadar ücret ödeyecek?

Benzer Haberler