Memurlara maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı!

Memurlara maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı!

Memurlara maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı!

Tarih :
Memurlara maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı!

Eylül ayı enflasyon rakamları açıklanmış, milyonlarca memur ve memur emeklisi için ise şimdiden daha yılın tamamlanmasına 3 ay varken enflasyon farkı oluşmuştu. Tüketici fiyat endeksi Eylül ayında (TÜFE) aylık %6,30 artmıştı.

Geylan "Toplu sözleşme görüşmelerinde talimatla yüzde 3, 5’e imza atan beceri ve öngörü fukaraları sayesinde tarihimizde ilk kez maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı alacağız"

Kamu çalışanları açısından oluşan enflasyon farkına Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan farklı bir bakış açısıyla değerlendirme geldi.

TARİHİMİZDE İLK KEZ MAAŞ ZAMMININ 3,5 KATI ENFLASYON FARKI

Geylan kamu çalışanlarına hemen ek zam verilmesi gerektiğine değindiği açıklamasında "Toplu sözleşme görüşmelerinde talimatla yüzde 3, 5’e imza atan beceri ve öngörü fukaraları sayesinde tarihimizde ilk kez maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı alacağız." dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Bitlis İl Temsilciliği binasının açılış töreninde konuştu.

TALİP GEYLAN: KAMU GÖREVLİLERİNE EK ZAM VERİLMELİDİR

Ekonomik gelişmeler ve enflasyon rakamlarını da değerlendiren Genel Sekreterimiz Talip Geylan, “Ek zam talebimiz derhal karşılık bulmalıdır” dedi.

"KAMU GÖREVLİLERİ BİR KEZ DAHA KAYBETTİ"

Geylan, “Son dönemde yaşana ekonomik sıkıntılar ve geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon rakamları kamu görevlileri ve emeklilerimizin yine ve bir kez daha kaybettiklerini gözler önüne sermiştir.

NASIL BİR TARİHİ BAŞARI OLDUĞU ORTADADIR

Toplu sözleşme görüşmelerinde talimatla yüzde 3, 5’e imza atan beceri ve öngörü fukaraları sayesinde tarihimizde ilk kez maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı alacağız. Masada tarihi başarı diyenlerin nasıl bir tarihi başarıya imza attıkları ortadadır!

EK ZAM TALEBİ BİR AN ÖNCE KARŞILIK BULMALI

Yaşanan bu ekonomik gelişmeler karşısında Türkiye Kamu-Sen olarak gündeme taşıdığımız EK ZAM talebimiz bir an önce karşılık bulmalı ve kamu görevlilerimizin ve emeklilerimizin kayıpları telafi edilmelidir. Verilecek ek zammın aynı zamanda ekonomiye de dolaylı yollardan katkı sağlayacağı unutulmamalıdır. Ek zam konusunda bir an önce adımlar atılmalı, geciktirilmeden hayata geçirilmelidir.” dedi.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

Kamu çalışanlarına zam seçimden sonraya kaldı!
Seçime bir hafta kala istifa şoku
Hakim adil yargılama için duruşma salonundan çıktı
Erdoğan'dan EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması!
İntihar girişimini film gibi izlediler !
Hak-iş'ten taşerona 'ek zam ve kadro' açıklaması!
Emekliye ek gösterge zammı!
Erzincan'da trafik kazası: 11 yaralı
2,5 avro kazanıyordu, şimdi yıllık cirosu 15 milyon avro
Kılıçdaroğlu'ndan 2 bin 200 TL maaş müjdesi
Kimliklendirme çalışmaları ile Türk balı değer kazanacak
EYT'liler 38 yaşında emeklilik mi istiyor?

Benzer Haberler