Anasayfa » Medya Haberleri » Çalışma Bakanı'ndan asgari ücrete zam açıklaması!

Çalışma Bakanı'ndan asgari ücrete zam açıklaması!

Çalışma Bakanı'ndan asgari ücrete zam açıklaması!

Çalışma Bakanı'ndan asgari ücrete zam açıklaması!

Tarih :
Çalışma Bakanı'ndan asgari ücrete zam açıklaması!

Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması geldi

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı toplantısında konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan asgari ücret açıklaması geldi.

Toplantıda konuşan Selçuk, bakanlık ve bağlı kuruluşlar olarak Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nın arkasında olduklarını ve programı desteklediklerini söyledi.

ASGARİ ÜCRET ARTIŞINDA ENFLASYON ORANLARINI DİKKATE ALDIK

Anayasanın "ücret emeğin karşılığıdır" hükmüne istinaden AK Parti iktidarlarında Asgari Ücret Tespit Komisyonlarında çok geniş katılımla toplantıları gerçekleştirdiklerini bildiren Selçuk, asgari ücret artışında enflasyon oranlarını dikkate aldıklarını vurguladı.

BİRBİRİYLE ÇELİŞEN 3 TEMEL HEDEF

Toplu iş sözleşmelerinde de enflasyonu dikkate almayı sürdürdüklerini dile getiren Selçuk, " Bu anlamda belki de en zor iş olan kamu tasarrufu-enflasyonla mücadele ve sosyal refahı artırma gibi birbiriyle çelişen üç temel hedefi başarılı bir şekilde koordine ettik ve uzlaşmayla başarılı çalışmalara imza attık." diye konuştu.

ENFLASYONA EZDİRMEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Selçuk, 2018'de asgari ücret artışlarından bahsederek, " Emek verenlerimizi enflasyon karşısında ezdirmedik ezdirmemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Selçuk, sosyal güvenlik sisteminin mali yapısının her geçen gün daha sürdürülebilir bir hale geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

AYNI GEMİNİN İÇİNDEYİZ

"Önümüzdeki dönemde de toplumsal taraflarla sosyal diyalog içinde, gelirler politikasında enflasyonla mücadeleyle uyumlu hale getireceğiz. Unutmamak gerekir ki işçi olsun, işveren olsun, kamu olsun hepimiz aynı geminin içindeyiz.

Gerek asgari ücreti belirlerken, gerekse işverenlerimize teşvikler sağlarken bu geminin içinde ve beraber olduğumuzu düşünerek hareket edeceğiz." dedi.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler