Anasayfa » Taşeron » 'Taşeronda 4 Aralık ve %70 barajına takılanlar da kadroyu hak ediyor'

'Taşeronda 4 Aralık ve %70 barajına takılanlar da kadroyu hak ediyor'

'Taşeronda 4 Aralık ve %70 barajına takılanlar da kadroyu hak ediyor'

'Taşeronda 4 Aralık ve %70 barajına takılanlar da kadroyu hak ediyor'

Tarih :
'Taşeronda 4 Aralık ve %70 barajına takılanlar da kadroyu hak ediyor'

Kadro alamayan taşeron işçilerin durumu Meclis'te gündem oldu. Samsun Milletvekili Erhan Usta "Diğer arkadaşlara nasıl kadro verdiysek bunlar da, şoförler, hastanede çalışanları ve diğer yüzde 70'e takılan insanlar da bu kadroları hak ediyorlar." dedi.

4 Aralık şartına takılanların da gündeme geldiği Mecliste kadro alamayan işçilerin mağdur edilmemesi adına yeni düzenlemenin yapılması talep edildi.

2 Nisan'da kadroya geçişleri çeşitli nedenlerle yapılamayan taşeron işçiler kadro hakları için mücadele devam ediyor.

KADRODA BİR KISIM MAĞDURİYETLER OLUŞTU

Usta konuşmasında "Taşeronlara ilişkin kadro verildi ancak burada bir kısım mağduriyetler olduğunu daha önceden de ifade ettik. Özellikle yüzde 70 barajına takılan bir kısım şoförler veya hastanede çalışan bazı alım ihaleleriyle… İnsan gücü ihalesi ile makine ihalesinin aynı anda yapılmış olmasından kaynaklanan bir kısım sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıların aşılması lazım. Diğer arkadaşlara nasıl kadro verdiysek bunlar da, şoförler ve diğer yüzde 70'e takılan insanlar da bu kadroları hak ediyorlar." dedi.

4 ARALIK HAKSIZ BİR UYGULAMA

Milletvekili Usta 4 Aralık kıstasının haksız bir uygulama olduğunu daha önceden de ifade ettiklerini söyleyerek "Aynı zamanda bu, 4 Aralık kıstası, biliyorsunuz, sadece bir günlük kıstas alınmıştı. Bunun çok haksız bir uygulama olduğunu daha önceden de ifade ettik. Yıllarca çalışmış olmasına rağmen bir şekilde 4 Kasımda çalışmıyorsa bunlar kadro alamadı veya 4 Kasım sonrası. Yani bu 4 Kasım meselesini de buradaki mağduriyeti de giderecek yeni bir düzenleme yapılmasının ben çok önemli olduğunu, hem adalet açısından hem de bu anlamda insanlarımızın mağdur edilmemesi açısından bunun önemli olduğunu ifade etmek istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler