Erdoğan onayladı: 2019'da yeni proje kabul edilmeyecek

Erdoğan onayladı: 2019'da yeni proje kabul edilmeyecek

Erdoğan onayladı: 2019'da yeni proje kabul edilmeyecek

Tarih :
Erdoğan onayladı: 2019'da yeni proje kabul edilmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayından geçen Orta Vadeli Mali Plan (2019-2021), Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan genelgeye göre; 2019 yılında yeni proje kabul edilmeyecek. İstikrarı korumak ve üretimi artırmak için yeni YEP uygulanacak. Kamuda tasarruf yaparak enflasyona müdahale edilecek. Katma değere hizmet etmeyen projeler teklif edilmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları" ile ilgili genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Makroekonomik istikrarı korumak, üretimi artırmak ve toplumun refah düzeyini yükseltmek için Yeni Ekonomi Programı uygulanacak.

Temel hedefimiz kamu harcamalarında tasarruf yapmak, enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumaktır. Enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumak, kamu mali dengelerini ve mali disiplini daha da güçlendirmek önceliklerimizdir. Temel hedefimiz kamu harcamalarında tasarruf yapmak, enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumaktır. Ödenek ve tahsislerde devam eden öncelikli projelerden en kısa sürede tamamlanabilecek olanlara öncelik verilecektir.

Tasarruf tedbirleri kapsamında zorunlu haller dışında 2019 Yılı Yatırım Programı'na yeni proje alınmayacak.

Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarına ve ekonomide katma değer artışına doğrudan hizmet etmeyen projeler teklif edilmeyecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca Hazırlanan Orta Vadeli Mali Plan (2019-2021)'ın Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 160)

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler