Taşeronun tepkisi sonuç verdi! Sendika hatayı düzeltti

Taşeronun tepkisi sonuç verdi! Sendika hatayı düzeltti

Kadrolu işçilerin tepkisi üzerine sendika hatayı düzeltti!

Tarih :
Taşeronun tepkisi sonuç verdi! Sendika hatayı düzeltti

Kadrolu işçilerin tepkisi üzerine sendika hatayı düzeltti!

Taşeron işçi olarak çalışırken sürekli işçi ve belediye şirketlerine geçen işçiler dün Hak-İş'in sitesinde yayınlanan bir habere tepki gösterdiler.

2 Nisan itibariyle kadroya geçen sürekli işçiler Hak-İş'in internet sitesinde yapmış olduğu "CHP’Lİ HEYET’TEN HAK-İŞ’E ZİYARET" başlıklı haberde işçilerin yaşadığı mağduriyeti anlatan metinde kadroya geçen işçilere 'taşeron işçi' denilmesine tepki göstermişlerdi.

DEĞİŞTİRİLDİ

Gelen tepkiler üzerine Hak-İş'in sayfasında taşeron ibaresinin yerine "696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçiler" ibaresi konularak düzeltildi.

İşte o iki metin;

1. Metin-Kadroya geçen işçiler 'Taşeron' olarak adlandırılmıştı;

(“Emekliler de Enflasyona Karşı Korunmalı”

2019 yılında kamu sözleşmelerinin yapılacağını anımsatan Arslan, “Yaklaşık 200 bin kamu ve 1 milyon taşeron işçinin toplu sözleşmesi yapılacak. Sözleşmeler yapılırken yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, özellikle de işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz” diye konuştu.)

2. Metin-Kadroya geçen işçiler ' 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçiler' olarak düzeltildi;

“Emekliler de Enflasyona Karşı Korunmalı”

2019 yılında kamu sözleşmelerinin yapılacağını anımsatan Arslan, “Yaklaşık 200 bin kamu ve 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşmesi yapılacak. Sözleşmeler yapılırken yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, özellikle de işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler